, ,

5 zasad udanego związku

5 zasad udanego związku

Związek to szacunek, kompromisy, czasami ustępstwa, ale także zaufanie, szczerość, przyjaźń i najważniejsze – bezgraniczna miłość. Relację trzeba pielęgnować.

Związek to szacunek, kompromisy, czasami ustępstwa, ale także zaufanie, szczerość, przyjaźń i najważniejsze – bezgraniczna miłość. Relację trzeba pielęgnować. Aby kwitła i rozwijała się musimy o nią dbać, nie tylko od święta, ale każdego dnia. Drobne gesty, uśmiechy, pocałunki, ale także możliwość opowiedzenia drugiej osobie o wszystkich kłopotach, problemach i wątpliwościach – to prawdziwa szczera relacja. Jak dbać o związek, aby trwał długo i był udany? Jak być szczęśliwym w związku? Jak zbudować szczęśliwą relację? Oto nasze sposoby na udany związek. 

Szczera rozmowa 

Szczera rozmowa jest podstawą każdej relacji. Bez codziennej wymiany myśli, poglądów i przemyśleń życie we dwoje nie ma sensu. Na początku budowania związku, może wydawać się, że najważniejsze są pożądanie i ‘chemia’, jednak po czasie zdajemy sobie sprawę, że brak wspólnych tematów może być problematyczny i często powoduje zakończenie, nawet z pozoru szczęśliwej relacji. Jeśli więc macie sobie coś do zarzucenia, pojawiają się problemy i kłopoty, a wy nie potraficie ze sobą rozmawiać – pojawiają się problemy i pretensje. Wspólnej rozmowy można się nauczyć, ale ważne są chęci. Rozmowa jest możliwością poznania planów i marzeń drugiej strony. Rozmawiajcie o tym, co aktualnie dzieje się w waszym życiu, dzielcie się przemyśleniami i wątpliwościami, nie ukrywajcie ich w sobie. Wówczas wasz związek ma szansę przetrwać – nawet do końca życia. 

Związek partnerski 

Ważne, aby ustalić szczegóły relacji. Bądźcie dla siebie partnerami. Pytajcie o swoje zdanie, respektujcie swoje potrzeby. Podzielcie się obowiązkami, a ich wykonywanie niech wejdzie wam w krew. Partnerska relacja opiera się na zaufaniu, szczerości i odpowiedzialności za siebie nawzajem. Dużo rozmawiajcie o swoich potrzebach. Postarajcie się, aby wasz dom był waszym wspólnym miejscem, a odpowiedzialność niech spoczywa po trochu na obojgu z was. 

Zarezerwujcie czas tylko dla siebie 

Może się to wydawać banalne, ale pary, które mieszkają razem, mimo codziennego przebywania ze sobą, często nie maja dla siebie czasu. Może znajdźcie wspólną pasję? Bieganie, jeżdżenie na rowerze, wspólne spacery – może to być cokolwiek. Pamiętajcie jednak o tym, że każdy z was to indywidualna jednostka i potrzebuje także czasu tylko dla siebie. Uszanujcie to. Spotkanie z przyjaciółmi czy wspólny wyjazd z koleżankami bez partnera – to także dobry pomysł. Zatęsknicie za sobą, a powroty będą niezwykle szczęśliwe. 

Walka z rutyną 

Codzienne obowiązki, te same czynności i tempo życia może powodować, że wasza relacja stanie się rutynowa – powtarzalna, nieciekawa, ciągle taka sama. Nie możecie do tego dopuścić! Zaskakujcie się każdego dnia. Proste gesty, intymne karteczki czy smsy z zapowiedzią wieczoru niech zagoszczą w waszym związku. Wówczas unikniecie rutyny, a wasza relacja będzie ciągle się rozwijać.  

Łóżkowe zabawy 

Jak stworzyć udany związek? Powszechnie wiadomo, że wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Szczera rozmowa, zaufanie, duchowa relacja – są ważne. Liczy się także to, jak czujecie się ze sobą w łóżku. Także do tej sfery może wkraść się rutyna. Próbujcie więc nowych rzeczy. Zestaw BDSM i inne akcesoria pozwolą na nowo rozpalić ogień w waszym związku. Sex shop online – to miejsce, gdzie znajdziecie wszystko, czego szukacie. 

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *