,

Adidas EQT

Adidas EQT

Adidas to marka, która uwielbia dokonywać przełomowych odkryć, zarówno modowych, jak i sportowych. Brnie zawsze pod prąd, by zaskakiwać swoich klientów i tych, którzy mogą się nimi stać. Tak też było w przypadku modelu EQT. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

 

Kwintesencja nowoczesności

Choć design tych butów, które dziś święcą triumfy w ofercie niemieckiej marki, sprawia wrażenie bardzo nowoczesnego, tak naprawdę pomysł na jego wygląd pochodzi z lat dziewięćdziesiątych. To właśnie wtedy projektanci brandu zdecydowali się stworzyć buty na kontrast dla ultra kolorowych i neonowych modeli, które w tamtym czasie cieszyły się sporą popularnością. Kolorami bazowymi EQT była biel, czerń oraz ciemna zieleń. Cholewka była minimalistyczna, język płasko przylegał do stopy. Całość prezentowała się bardzo skromnie w stosunku do panujących w ostatniej dekadzie ubiegłego stulecia trendów. Jak się jednak okazało, było to słuszne posunięcie, bo EQT bardzo szybko zyskały uznanie wśród osób, które znały się na sneakersach.

buty adidas equipment

 

Buty ze strategią

Gdy zaczniemy o nich czytać, szybko zorientujemy się, że nie były dziełem przypadku. EQT to skrót od Equipment, co dosłownie znaczy „sprzęt” lub „wyposażenie”. Specjaliści adidasa doszli do wniosku, że bez odpowiedniego wyposażenia trudno jest uprawiać sport, a EQT miały się stać niezastąpionym wyposażeniem dla biegaczy. Zarówno ich design, jak i względy praktyczne miały swój początek w ponadczasowej strategii tego modelu, która streszcza się w krótkim haśle: „To, co ważne. Nic zbędnego.”. W EQT każdy element ma wzmagać komfort ich noszenia lub przyczyniać się do perfekcyjnego wyglądu.

 

Odpowiedź na zmieniającą się rzeczywistość

Adidas EQT były jednym z pierwszych modeli, który pojawił się po zmianach w firmie. Lata dziewięćdziesiąte były dla niemieckiego koncernu szczególnie ważne. Pojawiło się w końcu nowe logo, które do dziś jest niezwykle rozpoznawalne i trudno je pomylić. A w filozofii marki postawiono na komfort, nowoczesność, funkcjonalność i wytrzymałość. Wszystkie te zmiany okazały się bardzo korzystne, a EQT stały się ich symbolem. Gdy pojawiły się w sprzedaży po raz pierwszy, zaskakiwał ich design, jednak właśnie to do nich przyciągało. Buty zmieniały się wraz z czasami. Na początku nowego milenium zamiast charakterystycznej zieleni pojawił się nowy odcień czerwieni, który zrewolucjonizował wygląd modelu.

 

EQT dziś

To perfekcyjne wyposażenie sportowe dziś dostępne jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz wzorzystych. Czerwień wciąż utrzymuje swoją wysoką pozycję, jednak pojawiły się także EQT w bieli, czerni, różu, szarości czy beżu. Jedyne, co pozostaje niezmienione, to ich kształt oraz funkcjonalność, które od samego początku szły ze sobą w parze.

Choć wyglądają na bardzo nowoczesne, EQT, czyli adidas Equipment to buty z historią, która tworzyła się na przełomie wieków. Dzięki swojej funkcjonalności, wytrzymałości i wygodzie stały się symbolem marki i niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego biegacza.

Adidas EQT można kupić w salonach Sizeer i na e-sizeer.com

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Kocham adidasa originals :D. Superstary plus te ich plecaki sportowe. Wg. są hitem od wielu sezonów.

     

Comments are closed.