Atrakcyjne zdjęcia ślubne – sprawdź najnowsze trendy

Atrakcyjne zdjęcia ślubne – sprawdź najnowsze trendy

Fotografia ślubna niezmiennie ulega różnym trendom. Obecnie można wyznaczyć kilka najmodniejszych kierunków, które zdominowały rynek w ostatnich sezonach. Sprawdź w jakim stylu powinny być zrobione atrakcyjne zdjęcia młodej pary.

Sesje w stylu boho

Estetyka boho cieszy się obecnie największą popularnością wśród par młodych. Czym charakteryzują się takie sesje? Ich klimat jest romantyczny, luźny, artystyczny. Panny młode pozują w naturalnych upięciach lub z rozpuszczonymi włosami. Świetnie pasują tu suknie ślubne z koronkami, frędzlami czy falbankami. Panowie mogą zrezygnować z krawata i muszki na rzecz lekko rozpiętej koszuli. Akcesoria, jakich używa się do tego typu sesji to makramy, lampiony, kolorowe świece dymne i swobodnie ułożone kwiaty. Całość ma sprawiać wrażenie niewymuszonej, a czasem wręcz niedbałej kompozycji. Styl boho czerpie garściami z estetyki bohemy artystycznej oraz folkloru.

sesja ślubna nad morzem

Wykorzystanie najnowszej technologii

Postęp technologiczny ciągle jest bardzo dynamiczny. Nic więc dziwnego, że fotografowie ślubni coraz chętniej korzystają z najnowszych zdobyczy. Obecnie bardzo modne są sesje z użyciem drona, czyli bezzałogowego, wyposażonego w kamerę urządzenia latającego, którym można sterować z ziemi. Taki sprzęt to całkiem nowe możliwości, jeżeli chodzi o prezentację otoczenia, w jakim znajduje się młoda para. Zazwyczaj wykorzystuje się go do zaprezentowania z lotu ptaka efektownej architektury bądź trudno dostępnej natury. Dzięki dronom fotograf ma szansę uchwycić kadry z widokiem na góry lub podobne zapierające dech w piersiach widoki.

Glamour

Styl glamour to trend, który od wielu sezonów jest bardzo lubiany przez młode pary. Do sesji w tym klimacie świetnie pasuje pałacowa sceneria. Ponieważ jej konwencja przypomina nieco edytorial modowy, zakochani przybierają wystudiowane pozy. W kadrze powinno się znaleźć wiele połyskujących elementów od strojów począwszy, a na scenografii skończywszy. Sesje glamour są najczęściej poddawane mocnej obróbce, żeby podkreślić ich powagę, dostojność i elegancję.

sesja ślubna

Prostota i naturalność

W opozycji do stylu glamour stoi trend, który można określić jako naturalność. Fotografię są poddawanej minimalnej obróbce, skupiającej się na subtelnej korekcji kolorów. Bardzo modne są także, surowe wręcz, sesje wykonywane aparatem analogowym bez jakiejkolwiek postprodukcji. Tego typu zdjęcia mają być jak najbardziej realistyczne, pokazywać autentyczne uczucie pomiędzy młodą parą. Zakochani są uchwyceni przez obiektyw jakby przypadkiem, nieświadomi tego, że ktoś ich podgląda.

Tylko jedna sesja?

Na koniec warto wspomnieć, że praca fotografa ślubnego coraz częściej wykracza poza uwiecznienie ceremonii i przyjęcia weselnego. Popularnym od kilku sezonów trendem jest zamawianie reportażu z przygotowań do ślubu. Fotograf towarzyszy młodej parze podczas ubierania się, robienia makijażu i otrzymywania błogosławieństwa od rodziców. Oprócz zdjęć robionych w dniu ślubu, obecnie robi się także sesje narzeczeńskie, przedślubne oraz plenerowe.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *