,

Balerinki - ulubione obuwie polskich pań

Balerinki - ulubione obuwie polskich pań

Moda to świat, który kreuje pewne wzorce, czyniąc je wyznacznikiem, który decyduje o elegancji i byciu trendy. Sympatię i popularność zawsze zyskują, te części ubrania, które pasują do wielu stylów i kreacji i zawsze można na nie liczyć, wiedząc, że dobrze się wygląda. Jednym z ulubionych rodzajów obuwia wśród polskich pań są balerinki.

Dla każdego, na każdą okazję

Są pewne części garderoby, które pasują jedynie do niektórych kreacji, a są takie, które dzięki swojej uniwersalności idealnie złączą się niemal z każdym stylem, nadając się do wykorzystania w każdej okazji. Te drugie, zawsze wchodzą do modowego salonu i na długo na nim goszczą. Takie są właśnie balerinki, które odpowiednio dobrane np. pod kątem kolorystyki, idealnie zagrają niemal z każdym rodzajem stylizacji.

Jest to rodzaj obuwia, który pasuje do pań w każdym wieku, od młodych dziewczynek, do dojrzałych kobiet. Bez względu na wiek, mogą być eleganckie i gustowne, a jednocześnie pasować do całości stroju. Idealnie sprawdzą się do codziennych, zwykłych stylizacji, które z powodzeniem można traktować jako strój do szkoły, czy do pracy. Odpowiednio dobrany fason, z powodzeniem sprawdzi się również w kreacjach bardziej eleganckich, np. w zestawieniu z sukienkami weselnymi.

Tradycja zaczerpnięta z baletu

Balerinki to obuwie, które swój projekt zawdzięcza baletkom, obuwiu wykorzystywanym w profesjonalnym balecie. Główny fason zaczerpnięty z obuwia baletowego, przełożył się na wyjątkową wygodę balerinek.

W przeciwieństwie do baletek, które przeznaczone są do tańca i wymagają dużego stopnia zwrotności, balerinki zaprojektowane są jako obuwie do chodzenia, dlatego mają bardziej sztywną podeszwę, co zwiększa wygodę ich używania. Dzięki temu, stopa nie meczy się i nie odczuwa bólu nawet podczas wielogodzinnego używania. Tradycyjne balerinki nie posiadają żadnych wiązań, ani suwaków, dzięki czemu wyjątkowo łatwo się je nakłada i ściąga.

 

Poprawią sylwetkę

Dobór odpowiedniego rodzaju balerinek i umiejętne łączenie ich z innymi częściami garderoby, sprawia, że można je wykorzystywać do korygowania pewnych wad sylwetki i optycznie zmieniać jej wygląd.

Taką funkcję mogą pełnić baleriny ze spiczastym noskiem. Są one polecane paniom, które uważają, że mają krótkie nogi. Spiczaste baleriny optycznie wydłużają nogi, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi. Stosowanie balerinek o dużym wycięciu, przełoży się z kolei pozytywnie na wyszczuplenie stóp. Kobiety, które uważają, że ich stopy nie są zbyt szczupłe, powinny zdecydowanie unikać mocno zabudowanych balerinek, które idealnie sprawdzają się dla pań o szczupłych nogach i smukłych stopach.

Balerinki skórzane znajdziesz na noevision.pl

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.