,

Catering dietetyczny – możliwości i korzyści diety pudełkowej

Catering dietetyczny – możliwości i korzyści diety pudełkowej

Catering dietetyczny przez wiele osób określany jest, jako dieta pudełkowa. Składa się z kilku potraw codziennie przyrządzanych i dostarczanych na wskazane miejsce. Klient korzystający z firmy cateringowej może dowolnie ustalić czas oraz miejsce odbioru posiłków.

Catering dietetyczny to zbilansowana dieta układana przez wykwalifikowanych dietetyków i sporządzona przez doświadczonych kucharzy. Składa się z najzdrowszych produktów, pochodzących od wyselekcjonowanych dostawców.  W popularniej diecie pudełkowej znajdziemy produkty takie jak:

 • świeże warzywa i owoce
 • pełnoziarniste produkty zbożowe mające niski indeks glikemiczny
 • orzechy, pestki i nasiona
 • wysokiej jakości drób – kurczak, indyk, kaczka
 • wartościowe czerwone mięso – wołowina, cielęcina, jagnięcina,
 • świeże i wysokiej jakości owoce morze oraz ryby
 • produkty mleczne oraz jaja

Firmy cateringowe oferują kilka wariantów poszczególnych diet pudełkowych, w zależności od wyboru dostosowywane są składniki posiłków. Dieta pudełkowa może składać się z wybranej ilości posiłków, zazwyczaj są to cztery lub pięć dań. Jednodniowy jadłospis posiada również wybraną ilość kalorii – od 1000 do 2500 kcal.

Wybór odpowiedniej diety – firma cateringowa

Jest wiele firm zajmujących się cateringiem dietetycznym. Oferują one swoim klientom kilka wariantów diety pudełkowej. Przykładowe zestawy diet jednej z większych firm zajmujących się dietą pudełkową:

 • Slim optimum
 • Optimum
 • No Fish
 • Vege
 • Lactose Free
 • Gluten&Lactose Free

Dieta Slim Optimum

Dieta przeznaczona jest dla osób chcących skutecznie schudnąć i zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Składa się z różnych, odpowiednio dobranych składników, które zapewniają sytość przez cały dzień, ale mają mało kalorii.

Dieta Optimum

Dieta wybierana jest przez osoby chcące prowadzić zdrowy tryb życia, potrawy zawierają mało cholesterolu, cukrów i sodu, natomiast dostarczają błonnika, wysoko wartościowego białka i zdrowe tłuszcze. Najchętniej korzystają z niej sportowcy, osoby dużo ćwiczące i trenujące.

Dieta Lactose Free lub Gluten&Lactose Free

Rodzaje diet, które wskazane są dla alergików uczulonych na gluten lub laktozę. Pozwalają dostarczyć zdrowe wartości odżywcze bez udziału produktów uczulających.

Dieta No Fish

Dieta pudełkowa skomponowana bez udziału ryb i owoców morza. Wybierana przez osoby mające indywidualne potrzeby i unikające produktów rybnego pochodzenia.

Dieta Vege

Składa się z diety laktoowowegetariańskiej inspirowanej kuchnią śródziemnomorską. Potrawy komponowane głównie z składników, takich jak nasiona, orzechy, warzywa i owoce oraz produkty zbożowe.

Korzyści diety pudełkowej

Catering dietetyczny jest doskonałym sposobem na prowadzenie zdrowego trybu życia, pozwala ograniczyć ilość przyswajanych kalorii i utrzymać szczupłą sylwetkę. Dieta pudełkowa sprawdza się u osób dużo pracujących i nieposiadających wolnego czasu na przygotowywanie posiłków oraz nielubiących i niemających zdolności kulinarnych.

Cenną korzyścią diety pudełkowej jest możliwość spożywania potraw składających się z wyselekcjonowanych i nieuczulających składników.

Catering dietetyczny, to doskonałe rozwiązanie dla alergików i osób mających ścisłe upodobania.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *