,

Czy korzystanie z botoksu jest bezpieczne?

Czy korzystanie z botoksu jest bezpieczne?

Botoks jak żaden inny zabieg cieszy się złą sławą i dla wielu jest synonimem nieudanych prób przywrócenia młodego wyglądu. Czy słusznie?

Czym właściwie jest botoks? W skrócie określa się tak zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej pod skórę. Czynność tą przeprowadza się za pomocą bardzo cienkiej igły, która wprowadzana jest płytko pod skórę. Toksyna botulinowa ma za zadanie zablokować synapsy nerwowo – mięśniowe, przez co mięśnie się rozluźniają, a zmarszczki wygładzają.

Zabieg nie jest niebezpieczny ani bolesny (chociaż ukłucie igłą wiąże się oczywiście z pewnym dyskomfortem), jednak zawsze powinien być przeprowadzony przez lekarza, który ma doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Gdy umawiasz się na zabieg, zawsze zasięgnij informacji na temat osoby, która będzie go wykonywała.

Botoks jest w tej chwili najbardziej skutecznym zabiegiem zwalczającym problem zmarszczek mimicznych. Jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy się pozbyć tzw. lwiej zmarszczki między brwiami. Efekt widoczny jest w pełni po kilku dniach, a utrzymuje się nawet do pół roku. Po tym okresie także obserwuje się wyraźne odmłodzenie skóry – wynika to z faktu, że przez kilka miesięcy skóra „odpoczywała”. Nie ma ograniczeń wiekowych dla zastosowania botoksu – zmarszczki mimiczne lubią pojawiać się już nawet u młodych osób.

Jeżeli zabieg zostanie wykonany przez specjalistę, nie musimy martwić się, że zmienią się nam rysy twarzy. Jak przy każdym innym zabiegu najważniejsze są umiar i doświadczenie lekarza. Trzeba też wiedzieć, że wiele zdjęć gwiazd, które rzekomo przesadziło z botoksem, tak naprawdę prezentuje efekt nieumiejętnego użycia substancji wypełniających np. kwasu hialuronowego.

Treść artykułu została przygotowana przy współpracy z warszawską Kliniką Estetyki Ciała Beauty Duty, która oferuje między innymi zabiegi przy wykorzystaniu toksyny botulinowej.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *