,

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Obecnie w wielu salonach kosmetycznych możemy spotkać kombajny kosmetyczne. Urządzenia te cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak również ich klientów. Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Do jakich zabiegów są wykorzystywane i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Kombajn kosmetyczny jest wielofunkcyjnym urządzeniem, będącym w stanie zastąpić nawet do kilkudziesięciu różnych sprzętów służących do wykonywania poszczególnych zabiegów.

Obecnie kombajny kosmetyczne stają się coraz popularniejsze. Niewątpliwe wpływa na to zarówno wygoda w ich stosowaniu, jak również wysoka jakość przeprowadzanych nimi zabiegów.

W zależności od ilości funkcji, modelu, a także producenta, cena kombajnu kosmetycznego może wahać się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to jednak inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwróci.

Kombajn kosmetyczny – do jakich zabiegów jest używany?

W zależności od rodzaju wybranego przez nas kombajnu będziemy mogli przeprowadzić nim określoną ilość zabiegów. Warto pamiętać, że kombajn kosmetyczny umożliwia przeprowadzenie procedur nie tylko na twarzy ale również na całym ciele.

Do najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów z jego użyciem należą:

  • Dezynfekcja skóry
  • Mikrodermabrazja
  • Ultradźwięki
  • Peeling kawitacyjny
  • Mezoterapia bezigłowa
  • Mezoterapia diametowa
  • Dermomasaż
  • Jonoforeza
  • Oksybrazja
  • Liposukcja ultradźwiękowa

Wybierając model do swojego salonu zwróćmy uwagę na to, by posiadał on jedynie takie funkcje, z których będziemy mogli skorzystać. Kupowanie rozbudowanych urządzeń z kilkudziesięcioma różnymi zabiegami, zwykle jest kosztowniejsze, a co więcej zwykle nie będziemy w stanie wykorzystać pełni potencjału urządzenia.

Kombajn kosmetyczny – jakie są wskazania i przeciwskazania do zabiegów?

Zalety kombajnu kosmetycznego z pewnością docenią osoby borykające się z licznymi problemami skórnymi, które potrzebują wielu różnych zabiegów. Dzięki tego rodzaju urządzeniu możliwe jest przeprowadzenie nawet kilku skomplikowanych procedur podczas jednej wizyty. W zależności od funkcji konkretnego modelu, możemy zredukować widoczność blizn i przebarwień, a nawet wspomóc modelowanie sylwetki.

kombajny estetyczne

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń kosmetycznych, także przy korzystaniu z kombajnu kosmetycznego istnieją pewne przeciwskazania do pracy z nim.

Zdecydowanie z zabiegów z jego użyciem powinny zrezygnować osoby cierpiące na problemy z sercem oraz stanami zapalnymi i grzybicą skóry. Podobnie jest w przypadku różnego rodzaju wysypek, opryszczki, trądziku lub łuszczycy. Nie jest wskazany także u kobiet w ciąży i karmiących.

Kombajn kosmetyczny – jakie są jego zalety?

Niewątpliwą zaletą kombajnów kosmetycznych jest oszczędność miejsca w salonie. Docenią to w szczególności małe gabinety, które nie są w stanie pozwolić sobie na zgromadzenie dużej ilości sprzętu. Warto również podkreślić to, że zakup jednego multifunkcyjnego urządzenia jest korzystniejszy finansowo niż kupno każdego aparatu z osobna.

Zakup tego rodzaju urządzenia jest także wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem w pracy z klientem. Możliwość przeprowadzenia wszystkich zabiegów w jednym miejscu znacznie usprawnia cały proces i skraca czas pojedynczej wizyty.

Kombajny kosmetyczne cechują się również prostą obsługą. Z tego powodu osoby, które decydują się na pracę z nimi nie muszą poświęcać długich godzin na naukę obsługi urządzenia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie kombajnu kosmetycznego

Decydując się na zakup kombajnu kosmetycznego powinniśmy wybierać jedynie urządzenia od sprawdzonych producentów. Ponieważ będą miały one bezpośredni kontakt ze skórą klientów, niezwykle ważne jest aby posiadały odpowiednie certyfikaty i atesty, gwarantujące bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzanych zabiegów.

Kolejnym aspektem jest rodzaj i ilość wykonywanych zabiegów. W niektórych przypadkach zdecydowanie bardziej opłacalne będzie zakupienie wysokiej jakości urządzenia z mniejszą ilością funkcji, niż sprzętu z kilkudziesięcioma różnymi programami, którego potencjału nigdy całkowicie nie wykorzystamy.

Szukając odpowiedniego modelu do salonu warto zapytać producenta o okres i warunki gwarancji. Dobrym pomysłem będzie również znalezienie serwisu gdzie będziemy mogli dokonać ewentualnych napraw lub przeglądu urządzenia.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *