,

Czym jest płyn micelarny i kiedy go używać?

Czym jest płyn micelarny i kiedy go używać?

Produkowane od ponad wieku, płyny micelarne są podstawowym elementem w rytuale pielęgnacji cery. Delikatne składy i wysoka skuteczność oczyszczania, to główne cechy płynów micelarnych. Do czego służą i komu są potrzebne oraz kiedy używać płynu micelarnego? O tym wyjątkowym kosmetyku przeczytacie poniżej.

Czym właściwie jest płyn micelarny?

Skuteczny zamiennik wody do mycia twarzy w butelce – to chyba najbardziej oczywista definicja płynu micelarnego. Jednak sprawa nie jest aż tak prosta. W tej szczególnej wodzie znajdują się specjalne micele, czyli niesamowicie maleńkie, kuliste cząsteczki. To właśnie ich właściwości sprawiają, że płyny micelarne wręcz pochłaniają najróżniejsze zanieczyszczenia z powierzchni naszej skóry i pozostawiają ją oczyszczoną, rozświetloną oraz gotową na wyzwania kolejnych godzin.

uśmiechnięta kobieta

Kto potrzebuje płynu micelarnego?

Działanie miceli powoduje, że skóra przemyta płynem micelarnym, staje się odświeżona i czysta, a to jest pożądane przez większość ludzi na globie. Właśnie dlatego płyn micelarny stosować może każdy, niezależnie od płci i wieku. Obecnie często można spotkać się z przekonaniem, że płyny micelarne służą jedynie do zmywania makijażu. Rzeczywiście jest to jedno z zadań, z którym radzą sobie doskonale, ale potrafią o wiele więcej. Doskonałym przykładem są płyny micelarne francuskiej firmy Mixa, która produkuje kosmetyki oczyszczające i pielęgnacyjne od prawie stu lat! Na tagomago.pl/collections/mixa/ znajdziesz płyny miceralne Mixa przeciw przesuszaniu skóry oraz przeciw niedoskonałościom, ale wciąż najchętniej kupowane są płyny micelarne do skóry wrażliwej. Dzięki różnorodności składów płyn micelarny można dopasować do potrzeb cery, co jest szczególnie istotne, aby dobrze o nią zadbać.

kobieta pielęgnacja skóry twarzy

Kiedy stosujemy płyn micelarny?

Płyn micelarny to zdecydowanie najlepszy produkt do demakijażu, dlatego używa się go najczęściej wieczorem lub po powrocie z pracy. Po pierwsze świetnie radzi sobie z warstwami korektorów, podkładów, pudrów, bronzerów i różów. Po drugie bez trudu zmywa każdy wodoodporny tusz do rzęs, a po trzecie nie podrażnia. Brak długiego pocierania skóry kolejnymi wacikami, to jedna z największych zalet korzystania z płynu micelarnego. Kiedy nie musimy zmywać makijażu, to i tak warto sięgnąć po micele, szczególnie pod koniec dnia. Płyn micelarny ściągnie ze skóry sebum, kurz oraz inne zanieczyszczenia, a twarz zostanie przygotowana pod krem na noc.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *