,

Czym są dermokosmetyki i do kogo są skierowane?

Czym są dermokosmetyki i do kogo są skierowane?

Dermokosmetyki skierowane są przede wszystkim do osób, które borykają się z różnymi problemami natury dermatologicznej. Mogą być stosowane zarówno na chorobowo zmienioną, jak i zdrową skórę. Przeznaczone są dla osób w każdym wieku.

Kosmetyk czy dermokosmetyk – w czym tkwi różnica?

Wybór preparatów do twarzy i ciała jest ogromny i czasem trudno jest wybrać ten, który spełnia potrzeby naszej skóry.  Problem narasta, gdy nasza skóra zmaga się z rozmaitymi bolączkami i wymaga specjalnej pielęgnacji. Z myślą o takich osobach są opracowywane dermokosmetyki, które powstają przy współpracy chemików, dermatologów i kosmetologów. Ich produkcja jest podobna do tej, która jest w przypadku leków – warunki muszą być sterylne, a same produkty są poddawane testom w laboratoriach. Lecznicze właściwości sprawiają, że dermokosmetyki znajdziesz w aptece.

Jakie składniki występują w dermokosmetykach?

Jednym ze składników dermokosmetyków jest woda termalna – znajdujące się w niej oligoelementy wykazują się działaniem ochronnym, kojącym i przeciwzapalnym. Składniki bioaktywne sprawiają, że preparaty te są bardziej skuteczne niż tradycyjne kosmetyki. W dermokosmetykach można znaleźć wiele cennych składników, m.in.: witaminy A,C,E,B, lipidy, retinoidy, środki złuszczające (kwasy AHA, BHA) i substancje roślinne (takie jak: zielona herbata, lawenda, aloes, papaja, pokrzywa).

Kto może używać dermokosmetyków?

W zależności od konkretnego produktu dermokosmetyki są pomocne dla osób borykających się ze skórą trądzikową, przesuszoną, wrażliwą, dojrzałą, atopową lub naczynkową. Obok balsamów czy kremów, można znaleźć także produkty do pielęgnacji włosów, które pomagają w pozbyciu się łupieżu i świądu skóry głowy. Dostępne są dermokosmetyki dedykowane dzieciom i dorosłym. Ze względu na wyjątkowy i minimalizujący ryzyko alergii skład, wiele z nich skierowanych jest do noworodków od pierwszych dni życia. Po dermokosmetyki chętnie sięgają także kobiety w ciąży, ponieważ nie zawierają one substancji mogących być przyczyną przebarwień i nadwrażliwości.

Sprawdź podobny wpis: Jak wybrać najlepszy krem BB, krem CC i krem DD?

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *