,

Depilacja IPL - na czym polega?

Depilacja IPL - na czym polega?

Gładka, zdrowo wyglądająca i pozbawiona owłosienia skóra, zwłaszcza pod pachami, w okolicach bikini i na nogach to marzenie wielu kobiet. Metod depilacji niechcianego owłosienia jest sporo, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci się pozbyć włosków na zawsze, ale będzie o wiele tańsze niż depilacja laserowa? Pomyśl o depilacji urządzeniem IPL. Efekt jest właściwie ten sam! Po kilku sesjach włoski nie odrastają, a przy tym nie ma efektu ubocznego w postaci wrastających włosków i zapalenia mieszków włosowych. Na czym polega depilacja IPL i u kogo sprawdzi się najlepiej?

IPL – skuteczna alternatywa dla depilacji laserowej

Depilatory IPL działają na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to mniej więcej tyle, że wiązka promienia oddziałuje tylko tam, gdzie powinna – a więc na cebulkę włosa, a konkretnie na barwnik znajdujący się w niej. Jest on tym samym podgrzewany do tego stopnia, że ulega zniszczeniu. Dzięki temu wiązka światła (o różnej długości) nie uszkadza tkanek, a skóra po zabiegu nie jest podrażniona. Depilacja IPL jest więc bardziej bezpieczna niż laserowa, ponieważ nie oddziałuje na tkanki. Dzięki temu zabiegi możesz przeprowadzać samodzielnie w domowym zaciszu. 

Każda lampa ma swoją określoną żywotność, liczoną w strzałach. Ich ilość jest uzależniona od klasy urządzenia. Można znaleźć niedrogie depilatory (w cenie oscylującej w okolicach 400 – 500 zł), których żywotność to nawet 300 tys. strzałów. Dzięki temu nawet przy regularnym używaniu lampa wystarcza na bardzo długo. 

Depilacja IPL – dla kogo jest ta metoda?

Ponieważ zasada działania IPL opiera się na podgrzewaniu barwnika znajdującego się w cebulce włosa, naturalne jest to, że depilacja będzie najbardziej skuteczna przy ciemnych włosach. Im jaśniejsza przy tym skóra, tym lepiej. W odróżnieniu od laserowej depilacji IPL radzi sobie jednak także z usuwaniem jaśniejszych (np. rudych) włosów. 

Jak często trzeba wykonywać depilację IPL?

Ile zabiegów IPL trzeba wykonać, by efekty były widoczne i trwałe? Rekomendowana ilość to 7-10 sesji. Włoski rosną bowiem w różnym tempie (fazy wzrostu), dlatego kilkukrotne powtórzenie zabiegu pozwala dotrzeć do wszystkich. Przerwy między kolejnymi zabiegami zależą od mocy urządzenia. W gabinecie kosmetycznym, przy urządzeniach o dużej mocy, wystarczą sesje co tydzień-dwa. W warunkach domowych, przy słabszym sprzęcie, depilację można powtarzać nawet co 3-5 dni. Później już tylko raz na jakiś czas wystarczy zabieg przypominający. 

Korzyści z depilacji metodą IPL

Efekty depilacji IPL są porównywalne do usuwania owłosienia laserem, jednak w odróżnieniu od tej metody jest to zabieg bezbolesny. Dodatkową zaletą jest to, że można wykonywać go w domowych warunkach, jak również to, że nie ma ryzyka przegrzania tkanek, a tym samym poparzenia skóry (jeśli oczywiście zabieg jest przeprowadzany zgodnie ze sztuką). 

Jeśli zdecydujesz się na domową depilację IPL, przed użyciem sprzętu zapoznaj się dokładnie z zaleceniami i środkami ostrożności określonymi przez producenta! Tylko właściwe wykonanie zabiegu gwarantuje bezpieczeństwo i oczekiwane efekty. 

Sprawdź artykuł: Czy da się wybielić zęby w domu?

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *