,

Dieta bez diety, czyli jak schudnąć bez wysiłku?

Dieta bez diety, czyli jak schudnąć bez wysiłku?

Odchudzanie to temat rzeka. Pytania o to, jak schudnąć (z brzucha przede wszystkim, ale także ogólnie) pojawiają się najczęściej wiosną. Kolejna superdieta na odchudzanie za Tobą, a efekty są co najmniej niezadowalające? Nie musisz przymierać głodem ani wylewać hektolitrów potu na siłowni, ani tym bardziej rezygnować z marzeń o szczupłej sylwetce. Wystarczy tak naprawdę, że każdego dnia będziesz trzymać się kilku prostych zasad związanych z odżywianiem i… nie będziesz musiała się odchudzać, bo po prostu nie będziesz tyć!

Dieta na odchudzanie, czy racjonalne odżywianie? Co wybrać?

Jesteś tym, co jesz – to powiedzenie słyszałaś zapewne już nieraz na tyle często, że stało się wręcz oklepane. Jednak to sama prawda! Od tego, co ląduje na talerzu, zależy nie tylko Twój wygląd, ale także samopoczucie: fizyczne i psychiczne. 

Jedzenie jest dla organizmu tym, czym dla samochodu paliwo. Jeśli będzie marnej jakości – prędzej czy później zatrze się nawet najbardziej wytrzymały silnik. Nie będzie on miał również większych osiągów wówczas, gdy będziesz lać mniej paliwa – efekt będzie taki, że w końcu nie ruszy. 

Tak samo jest z dietą. Nie sztuką jest drastyczne ograniczenie ilości spożywanych kalorii, zwłaszcza kosztem eliminacji niektórych składników z diety. Jest nią natomiast racjonalne połączenie wszystkich mikro i makroskładników pokarmowych, które dbają o dobry stan organizmu i spożywanie posiłków wartościowych (dających energię), a jednocześnie nie obciążających organizmu. 

To tylko tyle i… aż tyle! Stosując się do kilku prostych zasad usprawnisz metabolizm, pozbędziesz się zaległości z jelit, a przy tym poprawisz wygląd skóry (bo organizm oczyści się z toksyn) i swoje samopoczucie (będziesz lekka i pełna sił). Co to za dieta? Żadna! Odżywiaj się prawidłowo na co dzień i problem (oraz kilogramy) z głowy. 

Co jeść, by schudnąć z brzucha i poprawić wygląd sylwetki?

Wyrób sobie kilka prostych nawyków, dzięki którym poprawisz metabolizm, oczyścisz organizm z toksyn, dodasz sobie siły i zmniejszysz ochotę na podjadanie niezdrowych rzeczy. Oto 5 zasad diety bez diety!

  1. Pij dużo wody – to znaczy 1,5 – 2 litry dziennie, często i małymi łykami. Szklanka wody przed posiłkiem wypełni żołądek, dzięki czemu szybciej poczujesz się syta. Woda oczyszcza organizm, przyspiesza metabolizm i nawadnia komórki – a to podstawa do sprawnego funkcjonowania organizmu.
  2. Wyrzuć z diety przetworzoną żywność – nie ma w niej nic wartościowego, za to konserwanty, słodziki, barwniki i inne sztuczne dodatki, a także tony cukru i soli przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia, zdrowia i… sylwetki. 
  3. Spożywaj błonnik – w różnej postaci. Mogą to być owoce z dużą jego zawartością, błonnik w postaci kapsułek czy mielony, dodawany do koktajli, zup czy kanapek. Błonnik pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości, a dodatkowo przyspiesza metabolizm i oczyszcza jelita z resztek pokarmu.
  4. Ogranicz słodkości – nie wyrzucaj ich całkiem z jadłospisu, bo prędzej czy później i tak dopadnie Cię pokusa, której ulegniesz. Licz jednak kalorie – szybko zobaczysz, że jeden batonik czy dwa kawałki ciasta mają ich tyle, co solidny obiad… Osładzaj sobie życie, ale racjonalnie!
  5. Ruszaj się! I to jak najwięcej. Wysiądź 2 przystanki wcześniej, biegaj z psem, chodź po schodach, zamiast jeździć windą. Chodź na basen, jeździj na rowerze, tańcz, śpiewaj, a nawet często odkurzaj – każda forma ruchu jest na wagę złota. 

Pierwsze efekty zobaczysz bardzo szybko!

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

One Response
  1. Dla mnie najgorsze jest ruszanie się 😉 ale już się wzięłam ostro do roboty, nawet kupiłam sobie ekoporadnik-jak zdrowo i pięknie żyć, ma wiele fajnych życiowych rad.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *