,

Dieta pudełkowa – ważne składniki

Dieta pudełkowa – ważne składniki

Na dietę pudełkową decydujemy się z różnych przyczyn. Najczęściej chcemy zgubić nadprogramowe kilogramy lub nie mamy czasu na przyrządzanie posiłków. Bardzo często chcemy po prostu zacząć się zdrowo odżywiać. Nie ważne jednak jaki jest nasz cel, ważne by dieta była odpowiednio skomponowana.

Sezonowo i kolorowo

Dieta, z której będziemy korzystać powinna być odpowiednia do naszych potrzeb. Istnieją jednak pewne założenia, które określają podstawy zdrowej diety. Na początek stosowanie sezonowych produktów. W dzisiejszych czasach większość składników jest dostępna całym rokiem. Warto jednak decydować się na używanie takich sezonowych, które o określonych porach roku mają najwięcej wartości. Decydując się na dietę sprawdźmy również czy posiada w swoim menu różne rodzaje owoców i warzyw. To bardzo ważne by dostarczać organizmowi różnego rodzaju witamin, a te znajdują się chociażby w różnokolorowych jeżynach.

catering dietetyczny

Błonnik

O błonniku pokarmowym jest głośno już od jakiegoś czasu. Wszyscy rozpisują się na temat jego właściwości. Nic dziwnego, bowiem odpowiada on za wiele procesów ważnych dla naszego organizmu. Przede wszystkim przyspiesza metabolizm, co jest niezwykle istotne przy diecie odchudzającej. Zajmuje się również usuwaniem z organizmu szkodliwych substancji oraz obniża stężenie cukru we krwi. Tą ostatnią właściwość docenią szczególnie osoby chorujące na cukrzycę. Błonnik wpływa także na dłuższe uczucie sytości, co również dobrze sprawdzi się w przypadku wyboru diety pudełkowej w celu zredukowania kilogramów. Więcej informacji na temat właściwości błonnika można znaleźć pod adresem, gdzie zostały wyjaśnione jego cechy. Warto się z tym zapoznać, by móc odpowiednio skontrolować proponowaną dietę.

Mięsa i ryby

Mięsa i ryby to pokarmy, które dostarczają organizmowi wielu cennych składników odżywczych. Będzie to między innymi łatwo przyswajalne białko, a także kwasy omega-3. Jeżeli ktoś z nich świadomie rezygnuje to powinien upewnić się, że produkty zastępcze będą równie bogate w substancje wspomagające pracę organizmu.

catering dietetyczny eatzone

Dieta pudełkowa – czego nie powinna zawierać

Jeżeli decydujemy się na dietę pudełkową to musimy wiedzieć jakie są jej podstawowe składniki. Zwłaszcza jeśli chcemy się zdrowo odżywiać i/lub schudnąć. Zawsze powinniśmy unikać składników: biały cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, olej palmowy, mąka pszenna, skrobia oczyszczona. Więcej na temat różnych diet można dowiedzieć się na portalu gdzie z zakładce blog znajduje się wiele ciekawych tematów. Odwiedzić powinny ją szczególnie osoby zainteresowane doborem odpowiedniej diety pudełkowej. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego jak wiele czynników wpływa na realizację zamierzonego celu.

Jak widać dieta pudełkowa powinna dostosować się do wielu aspektów. Pierwszym z nich, który należy wziąć pod uwagę jest nasz osobisty cel (zdrowe odżywianie, schudnięcie, jedzenie 5 posiłków dziennie). Następnie należy sprawdzić czy dana firma oferuje dietę nam odpowiadającą składnikami, a także ilością kalorii i ilością posiłków. Dalej pozostają już tylko kwestie dostępności oferty w naszym regionie oraz ustalenie godzin dowozu.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Ja juz od dłuższego czasu planuję zamówić taką dietę pudełkową. Niestety sama nie jestem najlepszą kucharką 😉

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *