,

Dlaczego warto stosować frezarkę przy stylizacji paznokci?

Dlaczego warto stosować frezarkę przy stylizacji paznokci?

Frezarki do paznokci idealnie sprawdzą się nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, lecz także w użytku domowym, gdyż dzięki nim można nadać paznokciom pożądany kształt, skrócić je, a także wypolerować. Wbrew pozorom nie są to skomplikowane urządzenia jednak wcześniej warto zaznajomić się z prawidłowym ich wykorzystywaniem i odpowiednim doborem frezów.

Frezarka urządzeniem wielofunkcyjnym

Przede wszystkim frezarka okaże się niezastąpiona przy skracaniu płytki paznokcia, jak i nadawaniu mu odpowiedniej szerokości. Zazwyczaj frezarki wykorzystywane są przy obróbce grubych paznokci, przy których tradycyjny pilnik okazuje się mało skuteczny. Nie oznacza to, jednak że przy delikatnej i cienkiej płytce nie można stosować profesjonalnych urządzeń. Potrzeba będzie jedynie wprawa i wiedza, bo łamliwe paznokci wymagają użycia innych nakładek. Dodatkowym atutem frezarek jest fakt, że można wykorzystywać je zarówno do stylizacji paznokci u rąk, jak i u nóg. Jednym słowem mówiąc frezarka jest niezastąpionym, wielofunkcyjnym urządzeniem, które powinna posiadać każda kobieta ceniąca swój czas i trwały manicure.

Wkłady do frezarki

Każda frezarka wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju frezów oraz nakładek. Zazwyczaj znajdują się one na wyposażeniu urządzenia, można dokupić je także osobno. Frezy cechują się niewielkimi rozmiarami a na ich zakończeniu znajduje się specjalne tworzywo do ścierania, polerowania bądź piłowania paznokci. Oczywiście frezy należy zmieniać w zależności, jaka czynność ma być wykonana. Ważne jest, by po zakończonej pracy dokładnie oczyścić i samą frezarkę i jej elementy, zwłaszcza jeśli urządzenie służy w gabinecie kosmetycznym. Najlepiej użyć do tego specjalnych płynów dezynfekujących, które bez trudu można kupić w wielu sklepach kosmetycznych.

Dlaczego warto stosować frezarkę?

Nie da się ukryć, iż to dłonie są wizytówka każdego, dlatego warto szczególnie zadbać o nie. Stosując frezarkę można wykonać idealny manicure jak i pedicure usuwając przy tym zrogowaciałą skórę. Bez trudu uda się także ściągnąć stary żel czy hybrydę bez konieczności piłowania, czy stosowania acetonu. Dużą zaletą stosowania frezarki jest oszczędność czasu, nie trzeba też stosować cążków, pilników czy polerek, gdyż wystarczy tylko zmieniać końcówki w urządzeniu. Urządzenia do manicure, które można znaleźć na https://activeshop.com.pl/frezarki-i-frezy/frezarki.html dodatkowo posiadają możliwość regulacji obrotów, jak i można sterować nimi poprzez bazę lub pedał nożny. Szukając dobrej jakości frezarki to właśnie tam warto skierować swoje pierwsze kroki.

Do zalet koniecznie trzeba zaliczyć także fakt, że przy stosowaniu frezarki nie trzeba wcześniej wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów mających na celu zmiękczenie skórek. Osoby, które dopiero wdrażają się w świat stylizacji paznokci początkowo mogą mieć problem poprawnym wykorzystywaniem frezarki, jednak z czasem okaże się ona niezastąpionym wyposażeniem.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *