,

Dobra organizacja to podstawa

Dobra organizacja to podstawa

Każda pani domu doskonale wie o tym, że nie ma chyba nic gorszego niż brak organizacji. Organizacja ma ogromne znaczenie zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Warto zadbać o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, w jakiej obracamy się na co dzień.

Organizacja domu

Dobra organizacja ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń, w których każdy centymetr jest niemal na wagę złota. Najważniejszą kwestią jest utrzymanie porządku. Nic bardziej nie zniechęca i nie demotywuje niż bałagan. Trudno jest pracować, skupić się na czymś, czy po prostu odpocząć, kiedy wokół pełno jest niepotrzebnych przedmiotów, zabierających przestrzeń. Warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju pudełka i skrzyneczki, w których można schować wiele przedmiotów, zamiast układać je jeden na drugim.

Poza tym takie pudełeczka posiadają często bardzo ładne, dekoracyjne motywy, które pełnią też funkcję ozdobną. W pomieszczeniach powinna zapanować zasada – im mniej, tym lepiej. Dzisiaj na rynku dostępnych jest mnóstwo pudełek, skrzynek i schowków, nie ma więc problemu z miejscem na nasze skarby.

Bardzo ważna dla naszej efektywności jest również organizacja na biurku. Trudno jest pracować w miejscu pełnym niepotrzebnych rzeczy. Warto więc zaopatrzyć się w przydatne organizery, w których możemy poskładać długopisy czy notatki. Dzięki nim nasze biurko stanie się ostoją spokoju i miejscem, gdzie praca idzie szybciej i sprawniej.

Organizacja w ogrodzie

Organizacja ważna jest również w naszym ogrodzie. Narzędzia, których używamy do prac ogrodowych warto trzymać w jednym miejscu, najlepiej, jeśli są to domki narzędziowe. Świetnie spisują się też skrzynie na narzędzia ogrodnicze, trzeba tylko pamiętać, by trzymać wszystko w jednym miejscu. To samo tyczy się tarasów, balkonów i wszystkich miejsc, w których spędzamy czas na co dzień.

Dobra organizacja zapewnia harmonię, wpływa doskonale na nasze samopoczucie i dodaje energii. W miejscu, w którym panuje porządek, lepiej się pracuje, odpoczywa i przyjemniej spędza czas. Warto więc wprowadzić do swojego życia nawyk porządkowania i organizowania przestrzeni, która nas otacza. Wbrew pozorom, to wcale nie jest trudne, wręcz przeciwnie, może być świetną zabawą, ułatwiającą nasze życie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.