Drewniany domek dla lalek z uroczymi mebelkami - frajda dla dzieci na długie godziny

Drewniany domek dla lalek z uroczymi mebelkami - frajda dla dzieci na długie godziny

Domek dla lalek drewniany z mebelkami to klasyczna zabawka, będąca marzeniem każdej małej dziewczynki i nie tylko. To zabawka, przy której nasza pociecha w kreatywny sposób będzie mogła spędzić długie godziny. Jaki wybrać?

Jaki jest najlepszy domek dla lalek?

Przede wszystkim taki, który najbardziej odpowiada Twojemu dziecku. To w końcu ono ma czerpać radość z zabawy nim. Dopasuj go więc kolorystycznie do jego preferencji, np. pod kątem koloru czy rozkładu pomieszczeń. Dopilnuj, aby wielkość była adekwatna do tego, jakimi lalkami się bawi. Jeśli jednak interesuje Cię ekologia, najlepszym wyborem będzie domek dla lalek drewniany.

Drewniany domek dla lalek
Drewniany domek dla lalek

Jak powstał domek dla lalek? Kto wymyślił tę zabawkę?

Domki dla lalek drewniane nie są nową zabawką. Istniały już w starożytności. Archeolodzy odkryli już liczne zabawki tego typu schowane np. w grobach dzieci. Nieco bardziej współczesna wersja, która zachowała się do dziś, pochodzi z 1558 roku i przypomina małe dzieło sztuki. Została wykonana na zamówienie Albrechta V Bawarskiego jako prezent dla jego córki. Produkcja fabryczna takich zabawek rozpoczęła się jednak dopiero po II Wojnie Światowej.

Jaki kolor najlepiej wybrać?

Jeśli cenimy sobie minimalizm, domek dla lalek drewniany biały może okazać się najtrafniejszym wyborem. Będzie też najbardziej uniwersalny. Dzięki dobraniu odpowiednich dodatków możesz zmienić jego wystrój i dopasować go wraz ze swoim dzieckiem do jego aktualnych potrzeb. Jeśli jednak Twoja pociecha najbardziej preferuje inne barwy, to być może w tym przypadku warto jednak posłuchać właśnie jej, nie kierując się wyłącznie wyglądem pomieszczenia.

Jakie cechy może mieć drewniany domek dla lalek?

Duży domek dla lalek drewniany to często największe marzenie. I owszem, na rynku są dostępne zabawki zajmujące wielką przestrzeń. Jeśli jednak nie mamy w mieszkaniu aż tyle miejsca, powinniśmy postawić na coś mniejszego. Dobrym pomysłem jest też domek dla lalek drewniany zamykany. Pozwoli nam on zaoszczędzić dużo miejsca w chwili, w której nasze dziecko nie będzie go używać. Być może dobrym wyborem okaże się też wielofunkcyjna zabawka, która z jednej strony jest domkiem dla lalek, a z drugiej… kuchenką lub pralką! Dzięki temu długo się nie znudzi.

Drewniany domek dla lalek z mebelkami?

Jeśli chcemy, możemy wybrać pusty szkielet, a potem ozdabiać go samodzielnie. Dużo łatwiejszym wyjściem będzie jednak zakup domku dla lalek drewnianego z mebelkami, które będą czekać na dziecko już po zakupie. Jeśli jednak zależy nam na ekologii, warto zwrócić uwagę na to, aby i one były wykonane z drewna. Ponadto dzięki temu stoliki, krzesełka czy szafeczki będą po prostu trwalsze. Plastik znacznie łatwiej się łamie i wygina, zwłaszcza gdy jest słabej jakości.

Różowy domek dla lalek
Różowy domek dla lalek

Zwróć uwagę na ilość pomieszczeń!

Każda przestrzeń to nowe pomysły do zabawy. Wybierz taką zabawkę, której wnętrze będzie najbardziej urozmaicone. Nie musi być olbrzymi, grunt, aby był dobrze zagospodarowany wewnątrz. Domek dla lalek zamykany często pozwala na więcej możliwości, ponieważ otwierane segmenty zawierają dodatkowe pomieszczenia. Natomiast jeśli wybierzemy mniejszy model, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by wnętrza po prostu były ciekawe i atrakcyjne dla naszego dziecka. Tylko w ten sposób domek dla lalek drewniany naprawdę spełni swoją funkcję, dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepu Dollo – Domki dla lalek drewniane – Sklep Dollo.pl.

Czy potrzebuje atestu na domek dla lalek?

Atest oznacza, że zabawka została przetestowana i sprawdzona, przez co jest uznana za bezpieczną. Zwykle niestety podnosi to jej cenę. Zwróćmy jednak uwagę na to, że nasza pociecha będzie spędzała przy domku naprawdę dużo czasu, więc lepiej, by zabawka była wytrzymała na wszystkie jej pomysły. 

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *