,

Eyeliner: w żelu, w pisaku czy w płynie?

Eyeliner: w żelu, w pisaku czy w płynie?

Elegancka kreska na powiece to symbol klasycznego makijażu oka. Aby móc jednak wykonać taką kreskę, konieczne jest uzupełnienie swojej kosmetyczki o eyeliner. Firmy oferujące kolorowe kosmetyki do makijażu przygotowały ich szeroką ofertę. W drogeriach można kupić eyelinery w pędzelku, kałamarzu, kredce oraz żelu. Który z nich jest najlepszy? Jaki wybrać, jeśli makijażowe tajemnice się dopiero zgłębia?

Eyelinery z pędzelkiem

W płynie z pędzelkiem to najpopularniejsza forma współczesnych eyelinerów. Pozwalają one na narysowanie na powiece prostych płynnych linii, które będą mieć różne grubości. Największym plusem tego typu eyelinerów jest możliwość uzyskania różnorodnych efektów np. kociego oka. To, jakie rezultaty się osiągnie, zależy od umiejętności. Te powinny być spore, aby dobrze poradzić sobie z aplikacją kosmetyku. Na uwadze należy też mieć to, że eyelinery w płynie długo zasychają na powiece. Zwolenniczki klasyki mogą jednak płynne eyelinery zakupić na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-eyeliner.

eyeliner we flamastrze

Eyelinery z gąbką

Kolejnym typem eyelinera jest ten z gąbką. Sprzedawany jest on w standardowej buteleczce, jednak dołączona do niego jest gąbeczka w kształcie pędzelka. Kosmetyk ten cechuje się dużą trwałością, a także nie traci pigmentu. Ten typ eyelinera jest dość prosty w użyciu, dlatego warto go wybrać, jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z make-up. 

Eyelinery we flamastrze

Po eyelinery we flamastrze warto sięgnąć, jeśli poszukuje się kosmetyku wodoodpornego. Dodatkowym plusem produktu w pisaku jest łatwość aplikacji. Aby stworzyć elegancką kreskę na powiece, wystarczy jedno pociągnięcie. Często po eyeliner we flamastrze sięgają więc osoby dopiero zaczynające przygodę z tym kosmetykiem. Muszą one jednak pamiętać, że dość szybko on wysycha i traci kolor. 

kreska pod okiem

Eyelinery w sztyfcie

Eyeliner w sztyfcie to nowoczesna wersja kredki do oczu. Jego zaletą jest jednak to, że nie wymaga temperowania, a końcówkę z tuszem można wysuwać w zależności od potrzeb. Kreska wykonana tym typem eylinera jest również odporniejsza niż ta wykonana tradycyjną kredką. Liczyć jednak trzeba się z tym, że wykonanie tej grubej i wyraźnej zajmie sporo czasu. 

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *