,

Flower box – prezentowy „strzał w 10” na Walentynki

Flower box – prezentowy „strzał w 10” na Walentynki

Zakup prezentu na imieniny, urodziny, Walentynki czy Dzień Kobiet to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Na szczęście są upominki, które zawsze spodobają się obdarowanej osobie. Przykładem takiego podarunku są kwiaty. Zamiast jednak tradycyjnej wiązki, wybierz elegancki i oryginalny flowerbox.

Czym jest flowerbox?

Flowerbox to solidne, a przy tym estetyczne pudełko wypełnione kwiatami. Zazwyczaj są to róże, ale we flowerboxach mogą znaleźć się również inne gatunki roślin. Kwiaty w pudełku to względnie nowe rozwiązanie w Polsce, które przybyło do Europy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Rosji. Od kilku lat „pudełkowe kwiaty” cieszą się rosnącą popularnością wśród miłośników wręczania pięknie pachnących upominków. Dlaczego flowerbox to polecana propozycja na prezent z okazji świąt, imienin czy urodzin?

Flowerbox – bukiet bez wazonu

Flowerbox nie wymaga wazonu, co jest wielkim plusem w różnych sytuacjach. Nie wszyscy dysponują wazonami o różnej wielkości, w których zmieszczą się różnorodne wiązanki. Nie zawsze zresztą włożenie kwiatów do wazonu jest łatwe i w ogóle możliwe, czego przykładem jest np. otrzymanie kwiatów w pracy. Najpiękniejszy bukiet przechowywany przez wiele godzin bez dostępu do świeżej wody straci część swej urody. W przypadku flowerboxa jest inaczej – nie tylko nie potrzebuje on wazonu, ale nawet dostępu do wody. Kwiaty znajdują się bowiem w dekoracyjnym, trwałym pudełku, które nie tylko stanowi ozdobę, ale również we właściwy sposób zabezpiecza wiązankę.

Trwałe kwiaty bez podlewania

Ważną zaletą flowerboxów jest również ich trwałość. W przeciwieństwie bowiem do tradycyjnych wiązanek kwiaty umieszczone w pudełku zachowują swe piękno nawet przez dwa lata! Ta nieprzeciętna trwałość wynika ze specjalnego procesu przygotowania bukietu i zastosowania odpowiednich odżywek. Dzięki temu kwiaty w pudełku prezentują się bardzo efektownie i, co ważne, zachowują ten estetyczny wygląd na długo.

Warto przy tym wspomnieć, że w przeciwieństwie do zwykłych bukietów, flowerbox (https://www.roseduchateau.com) nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie ma zatem potrzeby regularnej wymiany wody, przycinania łodyżek albo wsypywania do wazonu specjalistycznych preparatów. Flowerbox wystarczy po prostu ustawić w wybranym miejscu na stole czy półce, z dala od światła słonecznego, aby móc cieszyć się jego urokiem.

Prezent-niespodzianka

W kwiaciarniach dostępne są flowerboxy, w których kwiaty „wychodzą” na zewnątrz pudełka, jak również wersje z roślinami nieprzekraczającymi swą wysokością krawędzi opakowania. W drugim przypadku kwiaty w pudełku można zatem przykryć eleganckim wieczkiem, tworząc w ten sposób niebanalny prezent-niespodziankę. Obdarowana nim osoba może się nawet nie domyślić, że w środku znajdują się kwiaty, zanim nie otworzy opakowania.

Z jakiej okazji podarować flowerbox?

Flowerbox to pięknie skomponowana kompozycja, która zachwyci nie tylko miłośników aromatycznych roślin, ale wszystkie inne osoby, które z pewnością docenią staranność ułożenia kwiatów, eleganckie opakowanie oraz trwałość prezentu. To świetny pomysł na upominek z dowolnej okazji. Z pewnością ucieszą się z niego kobiety – żona, narzeczona, dziewczyna, ale również mama, siostra, babcia czy koleżanka z pracy. Flowerbox jest idealny jako podarunek na urodziny, imieniny, Dzień Kobiet, Walentynki, rocznicę ślubu czy inne święta. Jest na tyle uniwersalny, że można go podarować na dowolną okazję, ale jednocześnie, dzięki indywidualnemu doborowi kolorów, gatunku kwiatów oraz dedykacji, może stać się spersonalizowanym prezentem dla tej jednej, wyjątkowej osoby w ważnym dniu.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *