,

Funkcjonalne i modne buty sportowe

Funkcjonalne i modne buty sportowe

Aczkolwiek zimowe temperatury i typowa zimowa aura nie sprzyjają noszeniu innego rodzaju obuwia niż kozaki czy botki o odpowiednio wysokiej cholewce, niemniej jednak niektóre osoby właśnie teraz rozpoczynają kompletowanie wiosennej garderoby, w tym wygodnych i modnych zarazem sportowych butów.

Buty sportowe – alternatywa „adidasów”

Osoby preferujące nowoczesne i modne ujęcie tradycyjnych rozwiązań z całą pewnością zainteresują buty sportowe wykonane w całości z białego materiału, gładkiego lub zdobionego ażurowymi, okrągłymi otworami na wybranym fragmencie buta. Tego rodzaju obuwie posiada odpowiednią, antypoślizgową podeszwę gwarantującą doskonałą przyczepność do podłoża, dzięki czemu może być wykorzystywane podczas uprawiania sportów na zewnątrz oraz w hali sportowej.

Białe, sportowe buty można zestawiać z zasadniczo każdego rodzaju sportowym strojem, począwszy od krótkich i długich legginsów czy szortów aż po różnego rodzaju spodnie dresowe.

Osoby preferujące nieco ciemniejsze kolory mają do wyboru buty sportowe wykonane z wysokiej jakości materiału tekstylnego w kolorze jasno szarym lub ciemnoszarym. Tego rodzaju buty można interesująco komponować z ciemniejszymi lub intensywnymi kolorami sportowych strojów, jak granat, zieleń, fiolet czy czerwień.

Wybierając buty sportowe przeznaczone do uprawiania dowolnego rodzaju aktywności fizycznej na świeżym powietrzu warto zadbać przede wszystkim o właściwe dopasowanie obuwia do stopy z uwzględnieniem grubości bawełnianej skarpetki, co pozwoli zapobiec ewentualnym kontuzjom podczas treningu.

czarne eleganckie trampki

Trampki – wygodne buty na co dzień

Pomimo, iż trampki nie są określane jako buty stricte sportowe, niemniej jednak ze względu na rodzaj podeszwy zapewniającą przyczepność do podłoża można je zaliczyć do rodzaju wygodnego obuwia sportowego. Trampki to niezastąpione obuwie do wygodnego noszenia na co dzień, dlatego też znaczna część kobiet posiada w swej szafie przynajmniej jedną parę tego typu butów.

Charakter trampek pozwala na producentom na tworzenie modeli wyróżniających się interesująca kolorystyką oraz wzornictwem. Panie preferujące oryginalne rozwiązania mają do wyboru trampki w wielu różnych kolorach zdobione interesującymi nadrukami grochów, kratek, kwiatków czy pasków.

Kobiety ceniące buty o bardziej klasycznej formie mogą zdecydować się na klasyczne w kroju trampki wykonane z czarnego lub granatowego materiału na białej, grubej gumowanej podeszwie. Ta właśnie, typowa forma trampek to uniwersalne rozwiązanie, bowiem można je komponować nie tylko ze spodniami dżinsowymi, legginsami czy szortami, ale również z krótszą czy nieco dłuższą, bawełnianą spódnicą.

Przeznaczone do codziennego noszenia tudzież do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu buty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą posłużyć przez dłuższy okres czasu. Dlatego też warto zdecydować się na obuwie produkowane przez sprawdzoną, liczącą się na rynku obuwniczym markę. Jedną z firm gwarantujących wysoką jakość i zarazem funkcjonalność swoich wyrobów jest Mango. To przede wszystkim linia typowych, przeznaczonych do uprawiania sportów modeli oraz interesujące modele trampków noszonych zwykle na co dzień.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.