,

Garderoba - marzenie każdej kobiety

Garderoba - marzenie każdej kobiety

Niektórzy ludzie już wiedzą, inni są dopiero na etapie sprawdzania tego, jak potrzebnym miejscem w domu jest garderoba.

W dawnych czasach utożsamiana była głównie z teatrem, gdzie aktor posiadał garderobę. Jednak postępu nie da się zatrzymać i tenże postęp przeniósł niejako garderobę z teatru do naszych domów.

Robiąc plany budowlane domu warto przeznaczyć jedno pomieszczenie na pokój ubraniowy, czyli na garderobę.

Dom posiadający takie miejsce będzie wygodniejszy, pozwoli utrzymać większą przestrzeń w poszczególnych pokojach, gdzie nie będzie już konieczności wstawiania szaf i innych sprzętów z przeznaczeniem na ubrania.

Garderoba oprócz funkcji „wielkiej szafy” pełni rolę przebieralni i ubieralni. Wyposażona w lustro, czy lustra pozwoli dobrać odpowiednie ubranie z jednoczesnym sprawdzeniem kreacji na właścicielu.

Nawet gdy w planach jest niewielki dom warto rozważyć ewentualność zorganizowania takiego miejsca, jak garderoba. Można przeznaczyć na ten cel na przykład pomieszczenie na poddaszu.

garderoba na poddaszu

Sprawa jest znacznie łatwiejsza, gdy plany domu zakładają duży metraż.
Jednak wystrój każdej garderoby będzie podobny, czy w dużym domu, czy w przypadku mniejszej budowli.

Głównym wyposażeniem są:

 • pręty przeznaczone na umieszczenie wieszaków
 • półki na ubrania i obuwie
 • skrzyneczki, pudełka na drobną garderobę
 • wieszaki na torebki
 • lustra
 • sprzęt do siedzenia (stołeczek krzesełko, puf) potrzebny przy nakładaniu obuwia

Dom z garderobą daje poczucie komfortu i luksusu, dodaje szyku, a co najważniejsze ułatwia życie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

2 Responses
 1. Garderoba moim zdaniem to bardzo przydatne miejsce. Sama niestety jej nie posiadam ze względu na mały metraż, jednak w przyszłość planuję wygospodarować jedno pomieszczenie na ten cel.

   
 2. Też nie posiadam garderoby, ale przynajmniej mam ogromną szafę w której póki co wszystko się mieści 🙂 Mówię póki co, bo raz w miesiącu kupuje sobie coś nowego 🙂 niedawno odkryłam sklep mg- shohlari i bardzo muszę się powstrzymywać żeby kupić tylko jedną rzecz 😀

   

Comments are closed.