,

Jak dobrać biustonosz?

Jak dobrać biustonosz?

Biustonosz jest najbardziej skomplikowanym, jeśli chodzi o projekt i budowę rodzajem bielizny. To oznacza, że jego odpowiedni wybór jest nie lada sztuką. Nie można wybierać na chybił trafił, dokonując tylko powierzchownego oglądu, za decydujące uznając takie czynniki, jak niska cena czy kolorystyka.

Na pewno nie należy też kupować biustonosza bez przymierzania. Sklep z biustonoszami to zdecydowanie najlepsze miejsce do tego typu zakupów – nie zaś bazar. W dodatku warto stawiać na renomowane, uznane marki – proponowane przez nich biustonosze są dużo droższe, ale ta cena odzwierciedla ich wartość. Porządny biustonosz musi dużo kosztować – jest to wartościowa konstrukcja, na którą składają się różnego rodzaju materiały, wstawki, fiszbiny, usztywnienia itd.

Przed udaniem się na zakupy biustonosza, należy dokładnie sprawdzić obwód – mierzony pod biustem, na wdechu, dość ciasno oraz obwód piersi – mierzony na linii brodawek, na wydechu, dość luźno. Te pomiary należy zanotować, sprawdzić, ile wynosi różnica – ta wartość określa miseczkę. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że miseczka może być różna w różnych modelach. Poza tym, jeśli uznamy, że dany obwód jest za luźny i chcemy poprosić sprzedawczynię o jego zmianę – trzeba też pamiętać o tym, że równocześnie trzeba zmienić rozmiar miseczki. Jeśli była ona odpowiednia przy tym za luźnym obwodzie, to przy ciaśniejszym – numeracja idzie w górę. Przykładowo miseczka D może dla różnych obwodów oznaczać zupełnie różną wielkość piersi. Ostatnio coraz częściej można zauważyć, że „rozmiarówka” jest mocno zaniżona. W taki wypadku należy zobaczyć tabelę rozmiarową, która powinna być zamieszczona na pudełku lub na stronie sklepu internetowego. W niektórych sklepach zamieszczono również wirtualną przymierzalnie, żeby jak najbardziej ułatwić zakup Internaucie. Warto również zwrócić uwagę na filmiki zamieszczone w różnych kanałach zamieszczanych przez profesjonalne brafitterki.

Do wyboru mamy różne modele biustonoszy, do najpopularniejszych należą:

  • staniki miękkie – z fiszbinami lub bez, znakomite np. na lato, dla pań, które lubią czuć się swobodnie, ale też dla takich, które mają ładne i kształtne piersi, które nie wymagają specjalnego modelowania i korygowania,
  • staniki usztywniane – ze wzmacnianą miseczką, wykonaną z użyciem cieńszej lub grubszej gąbeczki – bardzo dobrze kształtują i podtrzymują zarazem piersi,
  • staniki push up – wypełnione poduszeczkami wypychającymi biust ku górze – dobre na specjalne okazje, gdy chcemy zaprezentować seksowny dekolt, zaś niewskazane do noszenia na co dzień, ze względu na ryzyko deformacji biustu. Szczególnie polecane dla pań, które nie mogą się cieszyć większym rozmiarem piersi.
  • staniki typu bardotka – odkrywające górną część biustu – polecane do wydekoltowanych kreacji.

Wybierz najlepszy dla siebie wariant. Każdy z modeli dostaniesz w odpowiednim sklepie internetowym. Nie ma się co przejmować, że nie ma jak przymierzyć takiego biustonosza. Zwróć szczególną uwagę, że masz prawo do zwrotu każdej zakupionej rzeczy przez Internet bez podania przyczyny przez 14 dni.

Więcej na http://e-felina.pl/biustonosze/bez-fiszbin.html

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.