Jak dopasować księgę gości do stylu wesela? Pomagamy dobrać spójne dekoracje

Jak dopasować księgę gości do stylu wesela? Pomagamy dobrać spójne dekoracje

Do tej pory najpopularniejszą formą życzeń dla młodej pary było składanie ich bezpośrednio na uroczystości. Powszechną tradycją jest również wręczenie kartki z gratulacjami i przesłaniem na przyszłość. Jednak coraz więcej par młodych szuka nowoczesnych sposobów na urozmaicenie wesela i tym samym zebranie pamiątek, które będą pięknym wspomnieniem. Podpowiemy, jaka księga gości najlepiej sprawdzi się jako ważny element uroczystości.

Pamiątkowa księga gości – czy warto w nią zainwestować?

Podczas tak emocjonującego momentu, jakim jest ślub, trudno zapamiętać wszystkie życzenia składane przez gości. Warto zatem mieć coś, do czego łatwo będzie wrócić w przyszłości i wspomnieć ten piękny dzień. Kartki okolicznościowe to oczywiście wciąż najbardziej popularny podarunek dla pary młodej. Większość z nich ma jednak uzupełnione życzenia i jedyne, co muszą zrobić osoby wręczające, to się podpisać. 

Dobrym pomysłem są wpisy do księgi gości na weselu. Słowa pisane w trakcie uroczystości mogą skłonić do głębszych przemyśleń. Właśnie dlatego goście często wpisują wierszyki, aforyzmy, rady, a nawet swoje subiektywne odczucia w stosunku do wesela oraz podziękowania. 

Księga gości to element, który może być jednocześnie atrakcją dla gości. Warto ustawić ją w miejscu z daleka od gwaru i weselnej zabawy. Można urozmaicić składanie życzeń o zrobienie zdjęć aparatem z funkcją druku fotografii na miejscu. Dzięki temu wpisy będą jeszcze bardziej atrakcyjne. 

papierowa księga gości z napisem

Papierowa księga gości z napisem

Księga gości – dopasuj ją do stylu wesela

Podczas organizacji ślubu i wesela, na pewno będziesz kierować się w stronę ulubionego motywu przewodniego. Może to być elegancki styl glamour, romantyczny boho, marynistyczny czy nawiązujący do imprez z lat 20. XX wieku. Każda para młoda chce wyróżnić swoją uroczystość, dlatego stara się zaskoczyć swoich gości pięknym akcentem kolorystycznym, kwiatami na stołach, dekoracjami i atrakcjami. 

Wszystkie te elementy powinny być ze sobą spójne. Właśnie dlatego księga gości, plan stołów, drogowskazy, a nawet winietki warto dopasować do głównego motywu przewodniego. Nie trzeba od razu decydować się na jeden konkretny styl, można po prostu ustalić paletę barw, która będzie pojawiać się w dodatkach i dekoracjach. 

Co zrobić, aby pamiątkowa księga ślubna była spójna z charakterem uroczystości?

  • Wybierz motyw, który będzie się pojawiać na zaproszeniach, winietkach, menu czy planie stołów, np. florystyczny albo rysunkowy.
  • Kieruj się wybranym stylem, np. eleganckim, nawiązującym do natury albo klasycznym.
  • Dobierz takie kolory, które będą pojawiać się w innych dodatkach i dekoracjach.
  • Jeśli księga gości ma wstążki warto, aby były one takie same jak przy pozostałych elementach na sali weselnej, np. krzesłach.
  • Nie wiesz, na jaki konkretnie motyw florystyczny się zdecydować? Możesz nawiązać do kwiatów, które będą stały w wazonach.
  • Nie zapomnij o personalizacji, czyli podpisaniu księgi gości imionami pary młodej. Przyda się też data i hasło do zachęty wpisania się.

Postaw na innowację i zaskocz weselników! Oryginalnymi wzorami zaskoczą Cię na przykład księgi gości dostępne w ofercie artMA.

Najpopularniejsze księgi gości – przegląd 

Na rynku znajdziesz wiele wzorów, kształtów i wymiarów ksiąg gości. Pamiętaj o tym, aby była wystarczająca liczba kartek. Każdy gość powinien mieć przestrzeń na wpisanie swojego tekstu czy przyklejenie zdjęcia. Kartki nie mogą być zbyt cienkie, aby treść nie przebijała na drugą stronę, co będzie mało estetyczne. Ponadto warto przemyśleć format i kształt. 

Najpopularniejsze są księgi gości poziome, które wyglądają jak klasyczne albumy na zdjęcia albo tradycyjne A4. Każdy ten aspekt będzie mieć wpływ na wygodę wpisywania się, a także ostateczny efekt wizualny.

Oto kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę:

  • Księgi gości w płóciennej oprawie – miękki materiał z zewnątrz świetnie się prezentuje i jest wytrzymały,
  • papierowe księgi gości – dają duże możliwości wyboru okładki, zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i motyw,
  • księgi z drewnianą oprawą – najbardziej pasują do dekoracji i dodatków w naturalnym charakterze.
księga gości w płóciennej oprawie

Księga gości w płóciennej oprawie

Oprawa księgi weselnej ma ogromny wpływ na estetyczny efekt wizualny. Oprócz niej warto zadbać o pierwszą kartkę, którą goście zobaczą tuż po otwarciu. Można tam zostawić swoją dedykację, podziękowanie za przybycie czy zachętę do wpisania się. To miły gest w stronę gości, który oznacza szacunek i wdzięczność.

Chcesz wybrać coś bardziej oryginalnego? Pomysłowe księgi gości weselnych mogą mieć formę szkatułki, do której wrzuca się zapiski na drewnianych serduszkach. To ciekawe rozwiązanie dla pary młodej, która może taką pamiątkę postawić później na komodzie czy parapecie w domu.

szkatułka z sercami

Szkatułka z sercami

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *