,

Jak dostosować pralkę do swoich potrzeb?

Jak dostosować pralkę do swoich potrzeb?

Pralka, tak jak każdy inny sprzęt domowy, aby móc spełniać należycie swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrana do swojego użytkownika. Chcąc przekonać się, jaka pralka najlepsza będzie dla każdego z nas, warto dokładnie wszystko przemyśleć i znaleźć model najbardziej odpowiadający wymaganiom. Liczy się wszystko – ilu domowników wchodzi w skład gospodarstwa domowego, ile razy tygodniowo będzie wykonywane pranie, jakie tkaniny będą prane najczęściej. Dlaczego to ma aż tak duże znaczenie?

Aby wybór pralki nie spędzał snu z powiek…

Wybór odpowiedniej pralki może być naprawdę trudny – wybrać opcję tanią i klasyczną, a może dopłacić i zyskać urządzenie z wieloma innowacyjnymi funkcjami? To dylemat, z którym każdego dnia zmagają się tysiące ludzi. Aby wybrać pralkę o wystarczającej pojemności bębna, należy zastanowić się, ile osób będzie z niej korzystać. Jeśli kupujemy pralkę tylko dla siebie, być może pralka o pojemności 6 kg okaże się odpowiednia. Oczywiście na rynku dostępne są także modele o pojemności bębna 3 i 4 kg, jednak upranie pościeli czy dużych kurtek lub płaszczy może okazać się wówczas nie lada wyzwaniem, dlatego warto postawić na pralkę o średniej ładowności i mieć pewność, że uda się w niej wyprać wszystko, co będzie potrzebne. Jaka pralka najlepsza będzie dla rodziny? Z pewnością jeszcze większa – najlepiej, aby mieściła ok. 10 kg odzieży. Myśląc o tym kryterium, pamiętajmy o odrobinie wolnego miejsca, które należy pozostawić podczas każdego prania, aby było ono efektywne. Jeśli z góry wiadomo, że pranie będzie odbywać się często, warto postawić na wysoką klasę energooszczędną, np. A++. To pozwoli zaoszczędzić na rachunkach.

Jaka pralka najlepsza? Przydatne funkcje

Decydując się na pralkę z wyższej półki cenowej, warto wybrać taką, która gwarantuje najbardziej odpowiadający nam zestaw funkcji. Przykładowo, nowszej generacji pralki marki Samsung są wyposażone w wiele funkcji skierowanych do różnych użytkowników. Ciekawym systemem jest np. QuickDrive pozwalający na skrócenie i wykonanie pełnego prania w czasie o połowę krótszym niż tradycyjnie. Kolejna opcja do AddWash, dzięki której można bez problemu zatrzymać proces prania w każdym momencie i dorzucić rzeczy, o których się zapomniało, lub które chcemy jedynie wypłukać lub odwirować. Eco Bubble to jedna z funkcji, które mają przyczyniać się do ochrony środowiska – specjalna technologia powstawania aktywnej piany pozwala na pranie tkanin w temperaturze niższej niż zwykle – oznacza to, że nawet po wypraniu ich w 15 stopniach będą świeże i czyste. Pralki wyposażone we wszystkie trzy wspomniane wyżej funkcje są wysoce energooszczędne i z tego względu warto zaopatrzyć w nie swoje gospodarstwo domowe. A ty wiesz już, jaka pralka najlepsza jest dla ciebie?

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *