,

Jak kupować odzież online w oparciu o opinie e-klientów?

Jak kupować odzież online w oparciu o opinie e-klientów?

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy online, rezygnując z wizyt w tradycyjnych stacjonarnych salonach sprzedaży. Tendencja ta dotyczy także branży odzieżowej – internetowe sklepy z ubraniami rozrastają się i powiększają swoją ofertę, w odpowiedzi na duże zainteresowanie klientów. Jak opinie mogą ułatwić wybór odpowiednich produktów?

Jak kupowanie ubrań w sieci różni się od zakupów stacjonarnych?

Wybierając ubrania w salonach stacjonarnych, ma się możliwość ich dotknięcia, dokładnego obejrzenia szwów i wykończeń, sprawdzenia elastyczności materiału, a przede wszystkim ich przymierzenia. To oczywiste, że te same elementy garderoby na dwóch różnych osobach niekoniecznie będą wyglądać równie dobrze. Zamawiając odzież przez internet, nie można jej wcześniej przymierzyć, dotknąć, ani zobaczyć na własne oczy. Przy wyborze trzeba posiłkować się fotografiami, opisem producenta i opiniami klientów, którzy już wcześniej zdecydowali się na zakup.

Poza jedną drobną wadą internetowa forma zakupów często okazuje się korzystniejsza, niż jej tradycyjna stacjonarna wersja. Mowa nie tylko o wygodzie, braku konieczności wychodzenia z domu, czy odbiorze przesyłki w progu własnego mieszkania. Ważny jest także ogromny wybór, jaki oferują sklepy internetowe. Podczas gdy salony stacjonarne są ograniczane przez pojemność sklepowych magazynów, towary zamawiane przez internet często przechowywane są w obszernych centrach logistycznych. Warto wspomnieć także o możliwości szybkiego porównania cen – nie trzeba w tym celu dojeżdżać do innego sklepu stacjonarnego, wystarczy otworzyć nową kartę w przeglądarce i podejrzeć ofertę konkurencji.

Jakie istotne informacje można znaleźć wśród opinii?

Dla wielu klientów oficjalne opisy produktów i zdjęcia przesyłane przez producenta to za mało, żeby być pewnym swojego wyboru. Potwierdzenia szukają oni w opiniach pisanych przez innych klientów, którzy skorzystali już z oferty danego sprzedawcy. Mogą oni oceniać jakość zakupionego towaru i jego zgodność z opisem oraz usługi świadczone przez firmę, łatwość kontaktu, modyfikacji zamówienia, albo czas oczekiwania na przesyłkę. Które z tych informacji są szczególnie ważne dla kogoś, kto chciałby się upewnić, że będzie zadowolony ze swoich zakupów?

W przypadku odzieży niezwykle ważne informacje odnoszą się do jej rozmiarów oraz jakości. Ten sam rozmiar u dwóch różnych producentów rzadko ma dokładnie takie same wymiary. Wśród opinii o internetowych sklepach odzieżowych nie brakuje wskazówek odnośnie tego, jak wybrać właściwy dla siebie rozmiar. Zdarza się, że rozmiarówka bywa zawyżona lub zaniżona, o czym często informują się nawzajem klienci.

Pomocne przy wyborze ubrań okazują się także zdjęcia. Te robione w warunkach domowych, bez profesjonalnego oświetlenia ani ekspozycji produktów, często ukazują ich drobne wady i rzeczywisty wygląd. Za najbardziej przydatne uznaje się zdjęcia przedstawiające osobę ubraną w zakupioną odzież, do których autor dodatkowo dołączył szczegółowe informacje na temat własnego rozmiaru.

Gdzie szukać wiarygodnych opinii o sprzedawcach?

Opinie o sprzedawcach i ich produktach znaleźć można zwykle w sklepach internetowych, w których robi się zakupy. Najczęściej pojawiają się one pod konkretnymi produktami, opisując ich jakość, wygląd i ogólne zadowolenie z wyboru. Nie są to jednak jedyne opinie, które warto przeczytać przed dokonaniem zakupu. Ważne są także komentarze odnoszące się do funkcjonowania całej firmy, jej kontaktu z klientami, sposobów, w jaki rozwiązane są sprawy sporne, albo czasu realizacji całego zamówienia.

Gdzie szukać tych wszystkich informacji? Znaleźć je można na portalach zbierających opinie jak https://www.gowork.pl. To miejsce, w którym klienci pozostawiają swoje komentarze na temat doświadczenia zakupowego w danej firmie, inni zadają własne pytania odnoszące się do jej działania, a jej pracownicy mogą wymieniać się wrażeniami na temat rekrutacji i warunków zatrudnienia.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *