,

Jak pozbyć się blizn?

Jak pozbyć się blizn?

Blizny to jedna z tych pamiątek, której chcemy się jak najszybciej pozbyć. Jak to zrobić skutecznie?

Jak pozbyć się blizny? Zadbanie o odpowiednią pielęgnację skóry pozwala na całkowite pozbycie się blizn bądź ich znaczne zmniejszenie. Sprawdź, jakie masz możliwości! Istnieje wiele preparatów, które możesz zastosować. Różnią się one skutecznością, jak i częstotliwością stosowania.

Choć po wydarzeniu, które spowodowało powstanie blizn, mogło minąć sporo czasu, to blizny zostają pamiątką, której szybko chcemy się pozbyć. Niezależnie od tego, czy są to duże blizny po cesarskim cięciu, wycięciu znamion, czy małych urazach. Tak czy siak, wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, by skóra wyglądała dobrze w tym miejscu.

Popularnymi środkami stosowanymi przy bliznach są maści oparte na witaminie E, czy wyciągu z cebuli morskiej. Niestety powyższe środki należy stosować bardzo często, co sprawia, że cały proces rozjaśniania blizny i jej minimalizowania znacząco przedłuża się w czasie.

Tym samym coraz częściej sięga się po preparaty silikonowe. Są one dostępne w kosmetyce już od lat 80 i z powodzeniem stosowane do używania na twarz i całe ciało. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się plastry na blizny z silikonem oraz żele, które można stosować na twarz, czy innych ruchomych miejscach ciała, w których plaster mógłby być naprawdę niewygodny.

Preparaty z silikonem – sposób na blizny?

Silikon tworzy na powierzchni skóry niewidoczny filtr. Tym samym nie ściera się tak szybko, jak inne preparaty. Co więcej, chroni skórę przed utratą wilgoci, co poprawia jej elastyczność, wilgotność i tym samym wpływa na lepsze gojenie.

Plastry silikonowe to świetny sposób na blizny. Są wygodne, bo można je stosować 24 godziny na dobę. Plastry dostępne są w bardzo dużych rozmiarach, co tylko ułatwia wycięcie odpowiedniego kształtu i dopasowanie go do swoich potrzeb.

Tradycyjne metody pielęgnacji blizn zapewniają widoczną poprawę u 60% pacjentów, za to przy stosowaniu silikonowych plastrów te statystyki są jeszcze lepsze. Widoczna poprawa elastyczności skóry i rozjaśnienia blizny następuje u 80% osób!

Jak długo stosować?

Czas terapii plastrami z silikonem to 3 mniej więcej 3 miesiące po operacji, gdy wytworzony jest już naskórek. Jeden plaster można z powodzeniem stosować przez 5 dni. Efekty stosowania plastrów to rozjaśnienie skóry, jej wygładzenie, a także i zmniejszenie blizny.

Jaki jest zatem idealny sposób na blizny? Odpowiednia pielęgnacja. Warto być cierpliwym i pamiętać o systematyczności. Tylko takie podejście pozwoli cieszyć się skórą bez skazy.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *