,

Jak prawidłowo pielęgnować cerę przy trądziku różowatym?

Jak prawidłowo pielęgnować cerę przy trądziku różowatym?

Trądzik różowaty jest chorobą skóry, z którą najczęściej do czynienia mają kobiety powyżej 25 roku życia.

Objawia się ona występowaniem zmian rumieniowych, zazwyczaj w centralnej części twarzy oraz na policzkach tworząc tzw. motyl. Oprócz tego w kolejnej fazie choroby na skórze bardzo często pojawiają się również swoiste zmiany grudkowo-krostkowe. Jakie są przyczyny powstania trądziku różowatego? Czego unikać? Jak dbać o cerę? Jakich kosmetyków do pielęgnacji używać?

Przyczyny powstania trądziku różowatego

Skóra dotknięta trądzikiem różowatym wyróżnia się charakterystycznym wyglądem, na skórze pojawia się typowy rumień, dodatkowo miejscami może pojawić się obrzęk i nadwrażliwość. Choroba ma charakter przewlekły, objawy w zależności od okoliczności mogą się zaostrzać (np. w czasie menstruacji) lub wyciszać.
Za jedną z głównych przyczyn występowania trądziku różowatego uważa się predyspozycje dziedziczne, zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego, podatność na alergie, wrodzoną wrażliwość skóry. Najlepszym sposobem na potwierdzenie trądziku różowatego jest konsultacja z dermatologiem lub kosmetologiem.
Do czynników sprzyjających zaostrzaniu się objawów chorobowych zaliczyć należy m.in.: przebywanie w klimatyzowanych lub gorących pomieszczeniach (np. saunie), korzystanie z solarium, intensywny wysiłek fizyczny, zażywanie niektórych leków (w szczególności tych usprawniających krążenie krwi).

Właściwa pielęgnacja

Osoby zmagające się z trądzikiem różowatym powinny skoncentrować się na odpowiedniej pielęgnacji cery. Wykorzystywane do tego celu produkty powinny być łagodne, pozbawione sztucznych barwników i substancji zapachowych, które mogę działać drażniąco.  Preparaty do skóry z trądzikiem różowatym bazować muszą na składnikach bezpiecznych, kojących i regenerujących. Jednym z takich kosmetyków jest TROXE SERUM Intensywne serum do cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym – od Nanili Professional. Produkt zawiera komórki macierzyste z wąkrotki azjatyckiej, wpływające na przyspieszenie regeneracji komórek naskórka. Serum redukuje rumień oraz występujące na skórze twarzy teleangiektazje (widoczne popękane naczynka krwionośne).

Profesjonalna pielęgnacja pozytywnie wpłynie na wygląd skóry a także dodatkowo wzmocni jej struktury, co z kolei przełoży się na zmniejszenie intensywności występujących dolegliwości.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *