,

Jak tanio urządzić małe mieszkanie?

Jak tanio urządzić małe mieszkanie?

Przychodzi czas, kiedy chcemy lub musimy się usamodzielnić. Oderwanie od dozoru rodziców zapewne jest dla wielu młodych ludzi nawet bardzo przyjemne i ekscytujące, ale wiąże się również z pełną odpowiedzialnością za siebie i osoby z nami mieszkające, a w tym za budżet, jakim od tej pory dysponujemy.

Sam zakup lub wynajem mieszkania wiąże się z dużymi, miesięcznymi wydatkami, gdzie pozostaje jeszcze urządzenie naszych pomieszczeń. Dlatego na początku warto przemyśleć odpowiednio oszczędne wyposażenie mieszkania, w którym jednocześnie będziemy czuli się komfortowo.

 

Upcyckling

Wiele młodych ludzi, kupujących swoje pierwsze „cztery ściany” zadaje sobie pytanie, jak tanio urządzić mieszkanie? Zależy im wtedy, aby było wystarczająco funkcjonalne, przytulne i modne, ale nieobciążające budżetu domowego. Jedną z możliwości na oszczędzenie dużej ilości gotówki jest skorzystanie z mebli lub innych przedmiotów, które chcą wyrzucić nasi znajomi lub rodzina, a które po odpowiednim przerobieniu, pomalowaniu czy złożeniu z kilku, mogą stać się wartościowym wyposażeniem mieszkania. Warto odwiedzić w takim przypadku internetowe serwisy ogłoszeniowe, gdzie użytkownicy oddają lub sprzedają za niewielkie kwoty, wartościowe meble, które wystarczy przemalować lub zmienić obicie fotela, aby cieszyły oczy domowników i gości przez wiele lat.

 

Gra świateł

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu jest salon, w którym spędzamy najwięcej czasu, a więc o którego wygląd i atmosferę powinniśmy zadbać najbardziej. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pomoc projektanta czy wzorowanie się na katalogowych zdjęciach pięknych wnętrz. Więc, jak tanio urządzić pokój dzienny? Oprócz omawianego wcześniej sposobu na meble, warto zadbać o nastrój za pomocą odpowiednio jasnego oświetlenia. Jeżeli dodamy do tego jasny kolor ścian, który nada wnętrzu lekkości, a zamiast ciężkich obrazów powiesimy, dodające głębię lustra, wtedy optycznie powiększymy nasz pokój. Im pomieszczenie jaśniejsze, tym więcej metrów zyskamy.

 

Okna na świat

Oczywiście odpowiednie dobranie koloru ścian i oświetlenia, nie dotyczy wyłącznie salonu. Jak tanio urządzić małe mieszkanie? Odpowiedź brzmi: jasno. Światła nie daje jednak tylko żarówka, ale również warto zadbać o maksymalne odsłonięcie okien, zasłaniając je tylko lekkimi, przezroczystymi firankami, które można również uszyć samemu, płacąc tym samym tylko za kilka metrów materiału i taśmę. Ciężkie zasłony, zajmujące jednocześnie miejsce wokół okien, można zastąpić delikatnymi żaluzjami, odsłanianymi całkowicie w dzień, aby puścić światło słoneczne.

 

Minimalizm

Oszczędność w ilości posiadanych mebli, a szczególnie brak ciężkich kompletów wypoczynkowych lub dużych meblościanek, jest obecnie bardzo pożądana w nowoczesnym urządzaniu mieszkania, tym samym warto przemyśleć, jakie meble będą dla nas najważniejsze i ograniczyć się do niezbędnego minimum w ich zakupie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *