,

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni?

Łóżko w sypialni powinno spełniać przynajmniej kilka wymagań. Podstawa to oczywiście jego wygoda. W dużej mierze zapewnia ją odpowiednio dobrany materac, który nie może być zbyt miękki ani zbyt twardy. W innym przypadku, ból pleców zacznie nam dokuczać już po kilku dniach, a z czasem skutecznie uniemożliwi także spokojny sen. Ponadto, łóżko jako najważniejszy mebel w pomieszczeniu pełni funkcję dekoracyjną. Jak zatem wybrać odpowiednie łóżko do naszej sypialni?

Łóżka twarde – dla kogo?

Na sen poświęcamy aż 1/3 naszego życia, dlatego też warto zadbać o jego dobry komfort. W tym celu musimy wybrać się po zakup nowego łóżka. Jeżeli mamy miejsce w sypialni, to lepiej zdecydować się na nieco większy rozmiar. Dzięki temu będziemy mieć więcej przestrzeni do spania i wyboru ulubionej pozycji. Osoby, które borykają się z problemem kręgosłupa, powinny postawić na łóżka twarde. Dlaczego jest to dla nich najlepszy wybór? Kręgosłup powinien znajdować się w wygodnej i jednocześnie wyprostowanej pozycji, dlatego materac nie może być zbyt miękki. Na miękkim materacu podczas snu nieco się zapadamy, przez co możemy wyginać plecy. Ból na drugi dzień jest wówczas gwarantowany. Ponadto, lepiej zrezygnować z poduszki lub wybrać poduszkę ortopedyczną, która zapewni dobre podparcie dla naszej szyi. Łóżka twarde znajdziemy na stronie https://www.meble-cezar.pl/lozka/lozka-twarde w atrakcyjnych cenach. Dostępne są zarówno łóżka pojedyncze, podwójne, a nawet piętrowe.

Łóżka z pojemnikiem na pościel

Większość z nas codziennie po wstaniu, ścieli łóżko. Z tego też względu praktyczną propozycję stanowią łóżka z pojemnikiem na pościel. Znajdują się one w dolnej części i przyjmują zazwyczaj postać systemu szuflad. Do jednej z nich możemy schować kołdrę zaś po drugiej poduszki. Jest to wygodny sposób na porządek w sypialni. Szuflady moją stanowić miejsce przechowywania także innych rzeczy. W pokoju dziecięcym nierzadko mamy problem ze zbyt dużą ilością zabawek. Pojemnik na pościel także i w tym przypadku sprawdzi się doskonale, ponieważ nie zabiera przestrzeni, a pozwala na sprawne ułożenie wielu przedmiotów.

Jakie łóżko warto wybrać?

Obecnie dużą popularnością cieszą się łóżka tapicerowane. Wyróżnia je przeważnie większy i ozdobny zagłówek. Pasują przede wszystkim do większych sypialni, ponieważ sprawiają wrażenie rozłożystych, dlatego mogą optycznie pomniejszać pomieszczenie. Niemniej, świetnie dopasują się do nowoczesnego wnętrza. Osoby stawiające na klasykę, mogą za to wybrać łóżka drewniane, które prezentują się nad wyraz elegancko.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

2 Responses
  1. W końcu zdecydowałam się na wymianę swojej starej wersalki na wygodne łóżko oraz dobry materac. Komfort snu wzrósł po prostu niesamowicie!! Polecam teraz zakup naprawdę porządnego materaca znajomym 😉

     
  2. Zdaje się, że dużo ważniejszy od łóżka jest materac do spania – w końcu to on decyduje o komforcie snu. Warto dobrać produkt o odpowiednim stopniu twardości. O tym, jak dobrać twardość materaca do potrzeb pisaliśmy więcej w artykule na naszym blogu.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *