,

Jak wybrać osłonę na balkon?

Jak wybrać osłonę na balkon?

Balkon coraz częściej traktowany jest jako letni salon. W czasie ładnej pogody można tam wypić kawę, odpocząć czy poczytać książkę. To świetnie miejsce do stworzenia przytulnego zakątka, sprzyjającego relaksowi. Na pewno przyda się do tego osłona na balkon, która zapewnia ochronę przed wścibskimi spojrzeniami, a na wyższych kondygnacjach przed silnymi podmuchami wiatru. Za osłonę wdzięczne będą także rośliny balkonowe, zwłaszcza te, które nie lubią silnej ekspozycji na słońce czy deszcz.

Jakie są rodzaje osłon balkonowych?

W sprzedaży znaleźć można osłony balkonowe z tworzyw naturalnych oraz z tworzyw sztucznych. Osłony z tworzyw naturalnych powstają z połączenia włókien oraz fragmentów roślin. Mogą mieć różne wymiary, dzięki czemu łatwo dopasować je do wymiarów balkonu. Najtańsze, lekkie oraz łatwe w montażu są osłony wiklinowe, które po pewnym czasie mogą nieco się deformować. Równie tanie są osłony bambusowe, które są znacznie bardziej odporne na czynniki atmosferyczne. Naturalna osłona może być wykonana również ze słomy lub trzciny. Przy tworzeniu niektórych osłon wykorzystuje się także paproć, korę drzewną czy wrzos.

Osłony balkonowe z tworzywa sztucznego cechują się odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Mogą być półprzezroczyste lub całkowicie nieprzezroczyste. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Łatwo dopasować je do barierek balkonu, ponieważ mogą być przycinane nożem.

Montaż osłony balkonowej

Każda osłona balkonowa, zarówno ta z materiałów sztucznych, jak i naturalnych, musi być odpowiednio zamontowana. Najprostszym sposobem jest zastosowanie opasek mocujących, które pozwalają na solidne i stabilne zamocowanie maty. Osłona, która przytwierdzona jest takimi opaskami, opiera się nawet największym porywom wiatru, a przy tym efektownie się prezentuje. Opaski są dostępne w różnych kolorach, a ich konstrukcja uniemożliwia przypadkowe odpięcie.

Innym sposobem mocowania jest przeplatanie między tralkami balustrady – jest to rozwiązanie bardzo efektowne i zapobiegające nadmiernym ruchom osłony.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *