,

Jak wybrać smartwatcha dla faceta?

Jak wybrać smartwatcha dla faceta?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dziś smartwatche wypierają klasyczne zegarki i to niemal lawinowo. W zasadzie nie ma się czemu dziwić: to urządzenie wielkości zegarka ma mnóstwo funkcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, a przy tym ma mnóstwo dodatkowych funkcji. Smartwatch pomaga między innymi monitorować stan zdrowia: przede wszystkim tętno i poziom tlenu we krwi. W zależności od marki i rodzaju smartwatche mają różne funkcje: od całkiem podstawowych po zaawansowane, jak odbieranie czy nawiązywanie połączeń. Chcesz zrobić niespodziankę swojemu mężczyźnie i kupić mu w prezencie smartwatcha? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu! 

Po pierwsze: kompatybilność ze smartfonem

Aby można było maksymalnie wykorzystać wszystkie funkcje smartwatcha, niezbędne jest sparowanie go ze smartfonem za pomocą dedykowanej aplikacji. Dlatego wybierając konkretny model smartwatcha, zwróć uwagę na to, by był kompatybilny z telefonem. W przeciwnym wypadku pobranie aplikacji i korzystanie z niej nie będzie możliwe, a tym samym urządzenie ze smartwatcha zostanie zdegradowane do roli zwykłego zegarka. 

Podstawą jest wybór urządzenia tej samej marki, co smartfon, by mieć pewność, że możliwe będzie pobranie i użytkowanie aplikacji. Alternatywą jest wybór smartwatcha innej marki, jednak z tym samym systemem operacyjnym co smartfon. 

Po drugie: funkcjonalność

Na rynku dostępne są dwie wersje urządzeń smart: smartbandy i smartwatche. Smartbandy to urządzenia mniejsze niż zegarki, a przy tym również o ograniczonej funkcjonalności. Smartband to wybór doskonały dla osób, które nie mają dużych wymagań wobec urządzenia tego typu i wystarczy im podstawowa funkcjonalność, jak mierzenie tętna, poziomu tlenu we krwi czy powiadomienia z aplikacji. 

Z kolei smartwatch to urządzenie o bardziej rozbudowanej funkcjonalności. Oprócz podstawowych funkcji, jakie posiada smartband, smartwatch (w zależności od marki i modelu) pozwala nawet na nawiązywanie i odbieranie połączeń: tak, jak telefon. Oprócz tego z reguły pokazuje pogodę, a nawet pozwala słuchać muzyki. 

Po trzecie: unikaj tanich podróbek!

Choć cena niższa o połowę, a niekiedy nawet więcej, jest kusząca, to lepiej unikaj kupowania sprzętu “no name” i podróbek oryginalnych marek. Z reguły w parze z niską ceną idzie równie niska jakość podzespołów, co może wiązać się z krótszą żywotnością urządzenia lub jego wadliwym działaniem. 

Inna istotna sprawa to ta, że w niektórych przypadkach niemożliwe będzie sparowanie urządzenia z aplikacją. 

Po czwarte: wygląd i estetyka 

Ostatnią, nie mniej istotną kwestią jest styl smartwatcha i estetyka jego wykonania. Jeśli Twój mężczyzna na co dzień nosi garnitur, a przynajmniej ubiera się w stylu smart casual, niezbędny będzie dla niego elegancki model, który będzie pasować do jego stylu ubierania się. Jeżeli jednak jest on fanem sportów ekstremalnych, smartwatch musisz dobrać w taki sposób, by był dla niego nie tylko maksymalnie funkcjonalny, ale również wodoodporny i dodatkowo zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *