, ,

Jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

Jak wybrać zegarek dla mężczyzny?

Wybór męskiego zegarka nie jest prostym zadaniem, nawet w sytuacji gdy znamy dokładne gusta naszego partnera. Zegarek dla większości mężczyzn to bardzo osobista rzecz, która z jednej strony wpływa na ich ego, samopoczucie jak i w niektórych przypadkach nawet sprawia poczucie bezpieczeństwa. Jest to przedmiot niemalże w randze telefonu, gdzie nie ruszamy się bez niego z domu, bo czujemy się jakoś tak inaczej, źle, niekomfortowo. W tym artykule postaramy się pomóc i wskazać, czym należy się kierować podczas wyboru zegarka dla mężczyzny.

Styl i znaczenie zegarka

To co chyba najistotniejsze, to przeznaczenie i styl zegarka. To czy będzie on noszony głównie do garniturów, czy też strojów bardziej casual będzie miało bardzo duże znaczenie. Generalnie do wyboru mamy 3 rodzaje zegarków.

Pierwszy to zegarek wizytowy – najbardziej wysublimowany, ale nie pasujący zbytnio do mniej swobodnego ubioru. Charakteryzuje się zwykle dość drobna budową, prostym stylem i eleganckim wyglądem. Idealny do garnituru i koszuli zapinanej na spinki.

Drugi rodzaj zegarków męskich to zegarki sportowe – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona dla najbardziej aktywnych użytkowników, Charakteryzują się mocnym wykonaniem, dość topornym wyglądem, użyciem gumy przy pasku i tarczy oraz zabudowanym szkiełkiem, chroniąc jego zarysowania.

Trzeci rodzaj zegarków to te użytkowane na co dzień. I spotkamy tutaj zarówno eleganckie, klasyczne modele, jak i te bardziej awangardowe, popularne i unikatowe. Markowe zegarki męskie mają za zadanie idealnie trafić w gusta klienta i w zależności od producenta i modelu swoim stylem i wyglądem będą pasować do różnych rodzajów ubiorów.

Miejsce zakupu zegarka

zegarek prezent

Kupując zegarki na prezent w sklepie stacjonarnym możemy przyjść, obejrzeć dokładnie produkt i gdy nam się spodoba – dokonać zakupu. A co w sytuacji kiedy chcemy bądź lubimy oszczędzać? Wówczas warto wybrać odpowiedni zegarek, którego zakupu chcemy dokonać i następnie poszukać odpowiedniej oferty w sklepach internetowych, gdzie najczęściej ceny za te same modele będą  niższe niż w przypadku sklepów i butików w galeriach handlowych, czy w salonach jubilerskich. Internetową sprzedaż prowadzą również sklepy znane ze sprzedaży offline – zegarki na prezent w sklepie online Marko.pl to te same modele, które moglibyśmy zakupić bezpośrednio w jednym ze stacjonarnych salonów Marko, jednak internetowa oferta jest tu znacznie bardziej rozbudowana.

Rozmiar i kolor zegarka

To co istotne w wyborze zegarka to jego rozmiar i kolor. Rozmiar przede wszystkim, powinien być dostosowany do nadgarstka. Zegarek z bardzo dużą tarczą będzie źle wyglądał na nadgarstku mężczyzny, który będzie miał stosunkowo małą dłoń i odwrotnie – mały zegarek będzie niezauważalny, gdy będziemy go nosić na ogromnej dłoni. Kolor zazwyczaj dopasowujemy do wieku, stylu ubierania się, pełnionych funkcji społecznych jak i faktu, czy zależy nam na zwróceniu na siebie uwagi, czy też nie koniecznie.

Zegarek na prezent – tarcza, koperta, wyświetlacz i pasek

Wybierając zegarek na prezent dla mężczyzny, pamiętajmy jak istotne są wyświetlacze, tarcze i paski. O tarczy mniej więcej wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie, przejdźmy zatem do wyświetlacza. Generalnie dzielimy go na analogowy i cyfrowy – różnica stylistyczna między nimi jest diametralna, dlatego warto wcześniej skonsultować się z obdarowywanym i dyskretnie wybadać preferencje dotyczące rodzaju czy też stylistyki wykonania zegarka na prezent.

Co ostatecznie wybrać?

Nasz wybór zegarka dla mężczyzny na pewno powinniśmy dostosować także pod budżet jakim dysponujemy. Widełki cenowe zegarków są bardzo rozległe i tak też możemy kupić nawet zegarek za kilkadziesiąt złotych, kończąc na kilkudziesięciu tysiącach, a i to niewątpliwie nie jest górna granica. Zegarek spełnia nie tylko swoja funkcje odmierzania czasu, ale stanowi także jedną z nielicznych rodzajów męskiej biżuterii – warto zatem podejść na poważnie do tematu i wyborowi zegarka poświęcić nieco czasu, oczywiście dla pełnego zadowolenia i satysfakcji osoby obdarowanej.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *