,

Jak wzmocnić rzęsy? Domowe sposoby na piękne spojrzenie

Jak wzmocnić rzęsy? Domowe sposoby na piękne spojrzenie

Z wiekiem nasze rzęsy słabną, stają się bardziej kruche i cieńsze. Przyczyną może być też niewłaściwa pielęgnacja, makijaż lub demakijaż okolic oczu. Niezależnie od źródła problemu można sięgnąć po domowe sposoby na wzmocnienie rzęs. Które są najlepsze?

Wzmocnić rzęsy można na wiele sposobów, tak jak na wiele można je zniszczyć. Jednak najbardziej skuteczna metoda przywrócenia im zdrowia i elastyczności to regularne stosowanie skoncentrowanego serum. Za sprawą właściwości odżywek do rzęs w prosty sposób można zapewnić włoskom odpowiedni poziom nawilżenia, odżywienie i ochronę przed czynnikami szkodliwymi. Innowacyjne składniki pobudzające wzrost są w stanie dodatkowo przyspieszyć działanie cebulek rzęs, dzięki czemu już po kilku tygodniach są nie tylko mocniejsze, ale również dłuższe, gęstsze, a nawet ciemniejsze. To sprawia, że skoncentrowana odżywka jest najlepszym z możliwych sposobów na wzmocnienie rzęs.

Trzeba jednak wiedzieć, że zapewnienie sobie naturalnie pięknego spojrzenia nie może ograniczać się tylko do stosowania serum. Wiadomo, że pozwoli ono rzęsom szybciej rosnąć i zahamuje wypadanie. Jednak taki produkt działa skutecznie tylko, jeśli stosujemy w życiu zasadę zrównoważonej i kompleksowej pielęgnacji. Co to oznacza?

Makijaż pielęgnacyjny

Rzęsy mogą tracić witalność już na etapie makijażu. Jeśli chcemy je wzmocnić, zrezygnujmy z wodoodpornych maskar i produktów do makijażu, które nie mają atestów. Unikając podrażnień, zapewnimy swoim rzęsom zdrowie. Warto zwracać uwagę na kredki i maskary hipoalergiczne, które nie zawierają żadnych składników potencjalnie uczulających lub szkodliwych. Dobrze, jeśli postawimy na kosmetyki do makijażu wzbogacone o składniki pielęgnujące – jest ich na rynku coraz więcej, więc wybór nie jest ograniczony.

Delikatna pielęgnacja rzęs

Najlepsze, co możemy zapewnić naszym rzęsom, to delikatność. Te cienkie i słabe włoski potrzebują łagodnego traktowania, ponieważ najczęściej tracą dobrą kondycję właśnie ze względu na uszkodzenia mechaniczne. Te najczęściej pojawiają się np. w trakcie demakijażu lub podczas przyklejania/zdejmowania sztucznych rzęs. Zadbajmy o to, aby ograniczyć pocieranie, szarpanie, skubanie i ciągnięcie rzęs – wszystko to ma wpływ na ich osłabienie.

Domowe sposoby na wzmocnienie rzęs

Nie zaszkodzi, jeśli w pielęgnacji rzęs wesprzemy się dodatkowymi metodami. To nie osłabi działania odżywki do rzęs, a wręcz może je poprawić. Sięgajmy po sprawdzone, tradycyjne metody:

•olejek rycynowy na wzmocnienie i przyciemnienie,
• kompres z kawy dla przyciemnienia,
• napar z pokrzywy, aby odżywić i nawilżyć.

Trzeba tylko pamiętać o tym, aby nie mieszać metod pielęgnacyjnych. Po domowe sposoby na wzmocnienie rzęs sięgajmy wtedy, kiedy mamy przerwę w stosowaniu odżywki do rzęs. Czemu? Niektóre substancje np. oleiste, mogą utrudniać wnikanie składników serum. Jeśli odżywkę do rzęs nakładamy każdego dnia wieczorem, po zioła i olejki możemy sięgać np. rano.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. dla mnie najlepszym sposobem na poprawę kondycji moich rzęs okazało się być serum rzęsy xxl biotebalu. świetnie na nie zadziałało już po dwóch tygodniach stosowania. po prostu nakłada się je małym pędzelkiem i dzięki temu rzęsy dostają to czego potrzebują.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *