,

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę ? Są na to 3 sposoby!

Jak samodzielnie zdjąć hybrydę ? Są na to 3 sposoby!

Manicure hybrydowy utrzymuje się w dobrym stanie około 2-3 tygodni. Po tym czasie hybrydy wymagają już zdjęcia. Nie masz możliwości udać się do stylistki, aby to zrobiła? Zdejmowanie hybrydy jest możliwe również w domowych warunkach. Poznaj trzy metody, dzięki którym łatwo usuniesz stylizację.

Jak zdjąć hybrydy krok po kroku? Sposób 1: frezarka do hybrydy

Masz w domu zestaw do hybrydy, w którym znajduje się frezarka? Świetnie! Wystarczy dopasować odpowiedni frez do ściągania hybrydy, by w kilka chwil pozbyć się starej stylizacji.

Najlepsze są stożkowe frezy ceramiczne lub diamentowe, o średniej gradacji.

Frezarkę możesz pożyczyć również od koleżanki, jeśli sama jej nie masz, albo kupić – najtańsza to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Nie są to co prawda modele z wysokiej półki, jednak do sporadycznego, domowego użytku będą wystarczające.

Za pomocą frezarki zdejmiesz również w łatwy sposób hybrydy na stopach.

Uwaga – jeśli nigdy wcześniej nie używałaś frezarki, przed przystąpieniem do pracy obejrzyj uważnie kilka filmików instruktażowych (na przykład na YouTube). Nieumiejętnym użyciem frezarki możesz zrobić sobie sporo krzywdy: przepiłować paznokcie, zrobić dziurę w płytce, a nawet nieodwracalnie uszkodzić macierz.

Jak zdjąć hybrydy w domu? Sposób 2: aceton

Drugim sposobem na lakiery do hybrydy, których chcemy się pozbyć z paznokci, jest użycie acetonu kosmetycznego lub specjalnego zmywacza do hybrydy. Paznokcie po tej metodzie mogą być trochę bardziej elastyczne i miękkie niż zwykle, jednak odpowiednie odżywienie ich pomoże szybko odzyskać zdrowy wygląd.

Aby zdjąć stylizację za pomocą acetonu, potrzebować będziesz takie akcesoria do hybrydy, jak:

  • kapturki do zdejmowania lakieru (nakłada się je na paznokcie, na których znajduje się wacik nasączony acetonem). Jeśli nie masz specjalnych kapturków, możesz użyć folii spożywczej;
  • waciki (najlepiej bezpyłowe – takie, jakich używa się przy robieniu stylizacji);
  • pilniczek papierowy o gradacji 180;
  • drewniany patyczek do skórek;
  • bloczek polerski.

Pilniczkiem spiłuj delikatnie top (nie rozpuści się pod wpływem acetonu), a następnie do każdego paznokcia przyłóż wacik nasączony acetonem. Owiń szczelnie folią (lub załóż kapturki) i pozostaw na około 15 minut.

Po tym czasie lakier powinien być już rozmiękczony na tyle, że bez problemu zdejmiesz go po prostu drewnianym patyczkiem. Jeśli lakier odchodzi z trudnością, nie zdrapuj go na siłę.

Przyłóż waciki jeszcze na kilka minut – tak długo, aż lakier hybrydowy będzie odchodzić płatkami przy lekkim dotknięciu.

Płytkę paznokcia wypoleruj kostką lub bloczkiem polerskim, by usunąć resztki bazy i wyrównać powierzchnię.

Usuwanie hybrydy pilniczkiem papierowym

Jasne kolory nie rzucają się tak bardzo w oczy, kiedy stylizacja jest już stara. Jednak czerwone hybrydy i inne wyraźne oraz ciemne lakiery szybko zdradzają, że czas na zmiany. Jeśli nie masz frezarki ani acetonu, w ostateczności lakier hybrydowy możesz spiłować pilniczkiem.

Wybierz również papierowy, o gradacji 180 i warstwa po warstwie, delikatnymi ruchami i z wyczuciem, zdejmuj kolejne warstwy. Nie doprowadzaj do uczucia pieczenia. Oznacza ono, że trzesz za mocno (wytwarza się ciepło) lub uszkadzasz właśnie płytkę paznokcia.

To metoda dość ryzykowna – dość łatwo można niestety przepiłować płytkę. Często słyszy się, że paznokcie po zdjęciu hybrydy są słabe i miękkie. Nie jest to do końca prawda – to nie hybryda je niszczy, a nieumiejętne zdejmowanie stylizacji. Lepiej więc pozostawić cienką warstwę bazy niż naruszyć płytkę.

Paznokcie hybrydy czerwone i hybrydy pastelowe to kolory, które królują wiosną i latem. Na ściągniecie stylizacji warto wybrać się do stylistki, a samodzielnie zdejmować ją tylko w awaryjnych sytuacjach.

Jeśli twoje paznokcie są słabe, kruche i krótkie, hybryda (najczęściej na lato) to dokonały sposób na ich porost i wzmocnienie.

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *