,

Jak zrobić wzorki na paznokciach?

Jak zrobić wzorki na paznokciach?

Bardzo modne są obecnie zdobione paznokcie, które stanowią walor estetyczny każdej stylizacji. Wymarzone wzory wykona każda profesjonalna kosmetyczna, ale czy można zrobić je samodzielnie w domu?

Ombre

Nadal popularne są cieniowane paznokcie, nazywane ombre. Do wykonania takiej stylizacji niezbędne są dwa kolorowe lakiery, jeden bezbarwny, pędzelek do rozmazywania kresek i utwardzacz. Na początku na cały paznokieć trzeba nałożyć lakier bazowy. Najlepiej jeśli będzie on jaśniejszy od drugiego wybranego produktu. Później, na fragmencie folii aluminiowej należy wymieszać ze sobą kilka kropel bezbarwnego i kolorowego lakieru. Tę mieszankę należy płynnym ruchem nałożyć na paznokieć z lakierem bazowym. Kolor ma być położony od połowy, do końca paznokcia. Najlepiej jeśli malowanie odbędzie się jednym ruchem, dlatego, że kolejne rozmazywanie mieszanki może rozpuścić bazę i stworzyć nieestetyczny efekt. Mieszankę kolorowego i bezbarwnego lakieru trzeba nakładać dwukrotnie, a samą końcówkę pokryć ponownie nierozrzedzonym, kolorowym lakierem. Na koniec należy pomalować cały paznokieć dwiema warstwami utwardzacza i stylizacja ombre jest gotowa.

Nutki

Nie tylko fankom muzyki, ale wszystkim którzy cenią niekonwencjonalne, oryginalne stylizacje paznokci, z pewnością spodoba się pomysł nutek na paznokciach. Do wykonania tego manicure niezbędne są: biały i czarny lakier, podkład, utwardzacz, sonda do kropek i cienki pędzelek. Na początku należy nałożyć na paznokcie dwie warstwy lakieru podkładowego, a następnie białego. Później cienkim pędzelkiem trzeba namalować na końcu paznokcia trzy czarne poprzeczne linie. Następnie, należy wykonać sondą dwie czarne kropki, jedna na górnej, a drugą na dolnej linii. Na koniec trzeba domalować do kropek pionowe linie i połączyć je tak, by powstała nutka. Całość warto pokryć utwardzaczem, by manicure był trwały i estetyczny.

Siedzące kotki

Ciekawym pomysłem, jest stylizacja z siedzącymi kotkami, którą można bardzo łatwo wykonać samemu. Wystarczy pokryć paznokieć bazą i namalować różowy french. Później, należy namalować sondą dwie czarne kropki: głowę (powyżej frenchu) i tułów kotka (w połowie frenchu) oraz malutkie uszy i ogon. W podobny sposób trzeba przygotować obok już siedzącego kota, drugiego białego. Całość należy pomalować utwardzaczem. Przygotowanie profesjonalnych stylizacji nie jest trudne, wymaga jedynie cierpliwości. Akcesoria do manicure można znaleźć w sklepach internetowych np. konadnail.pl. Firma oferuje wszystkie niezbędne produkty do malowania i stylizowania paznokci. Przedsiębiorstwo proponuje nie tylko lakiery, ale również naklejki, brokaty i narzędzia do wykonywania wzorków.

Tworzenie nowych zdobień na paznokciach jest bardzo interesujące. Wiele ciekawych inspiracji znajduje się na blogach i portalach o tematyce kosmetycznej. Jeśli interesujesz się stylizacją paznokcie z powodzeniem możesz wykonywać mnóstwo wzorów w domu.

Bardzo modne są obecnie zdobione paznokcie, które stanowią walor estetyczny każdej stylizacji. Wymarzone wzory wykona każda profesjonalna kosmetyczna, ale czy można zrobić je samodzielnie w domu?

 

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *