, , ,

Jakie tkaniny się nie gniotą?

Jakie tkaniny się nie gniotą?

Pognieciona sukienka, spodnie czy żakiet nie wyglądają zbyt dobrze. Aby odzież wyglądała perfekcyjnie, warto wybierać taką, która wykonana jest z materiałów niegniotących się. Na co warto wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Wybierasz się na ważny bankiet albo na wesele i zależy ci na tym, aby prezentować się spektakularnie? W takim przypadku najlepiej unikać ubrań wykonanych z mocno gniotących się materiałów. W tym celu najlepiej zwrócić uwagę na skład materiału, z którego wykonana jest odzież.

Niegniotące materiały cechują się przede wszystkim większą elastycznością i sprężystością od tych gniotących się – dzięki temu także lepiej dopasowują się do sylwetki i są komfortowe w używaniu. Warto jednak wskazać, że wykonane z nich ubrania mogą być dość drogie.

Materiały, które się nie gniotą:

  • poliester – sztuczne włókno, które nie wymaga nawet prasowania, aby wyglądać atrakcyjnie, często wybierane do szycia sukienek i bluzek
  • jedwab – drogie, ale naturalne włókno, lejące się, mało podatne na zagniecenia, a także łatwe w ich wyprostowaniu podczas prasowania
  • wełna – również gniecie się bardzo mało, ale ma podatność na mechacenie się, nie trzeba jej również prasować
  • poliamid – sztuczne włókno o wysokiej rozciągliwości, które także bardzo szybko schnie
  • krepa – inaczej określana także jako żorżeta albo szyfon, najczęściej wykonana z włókien sztucznych

Na jakie materiały lepiej uważać?

Jeśli chcemy mieć strój z materiału, który jest mało podatny na gniecenie się, powinniśmy unikać przede wszystkim takich włókien jak bawełna, len oraz wiskoza – często wystarczy tylko chwila, aby na tych tkaninach pojawiły się nieestetyczne zagniecenia.

Pełną gamę wyjątkowych tkanin, także niegniotących się, można zakupić pod adresem ctnbee.com. Cottonbee to wyjątkowa firma zajmująca się wykonywaniem nadruków na różnych tkaninach naturalnych i sztucznych. W serwisie ctnbee.com możemy skorzystać z pełnej gamy gotowych wzorów albo załadować własny, aby uzyskać niepowtarzalną tkaninę. Oferta firmy skierowana jest zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i hurtowych.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *