,

Jesień/zima 2017 – co jest modne w tym sezonie?

Jesień/zima 2017 – co jest modne w tym sezonie?

Czy wyciągnęłaś już z szafy zeszłoroczny płaszcz i buty? A może masz ochotę ubierać się zgodnie z najświeższymi trendami? Zdradzamy, co przygotowali na ten sezon projektanci mody!

Krata, grochy i kwiaty

Do mody powróciły niczym bumerang printy znane od lat w różnych odmianach – kratka, groszki i kwiatki. Tak, to nie pomyłka! Kwiaty nie są już zarezerwowane jedynie dla wiosny, lecz w tym roku także i dla sezonu jesienno-zimowego.

Tradycyjnej kratce na naszych ubraniach towarzyszyć będzie nieśmiertelna pepitka oraz glencheck, czyli… dwie nałożone na siebie kratki. Jeżeli chodzi o grochy to będą one i duże, i małe, w każdym kolorze. Kwiaty natomiast zakwitną głównie na różowo, lecz na ciemnym i bardzo tajemniczym tle.

Jeans, sztruks i aksamit

Pomimo że zupełnie oczywistym jest, że moda lubi inspirować się trendami sprzed lat, są takie kroje i takie tkaniny, o których chcielibyśmy zapomnieć… Na szczęście dzisiejsi projektanci potrafią im przywrócić czasy chwały!

Jeans, sztruks, aksamit – bo o tym materiałach mowa – powracają na wybiegi modowe. Musimy jednak pamiętać o trzymaniu się właściwej kolorystyki: jeans jest tradycyjnie niebieski lub granatowy, sztruks przybiera jesienne barwy (żółcienie, pomarańcze, czerwienie, brązy, szarości), a aksamit wpada w głębokie ciemności od zieleni, poprzez granat, po czerń.

Futra, pióra i kożuchy

Zbliża się zima – wiadomo, że trzeba się opatulić i chronić przed mrozem. W tym sezonie kryjemy się w futrach! Do wyboru masz te tradycyjne, w stylu vintage, w całej palecie naturalnych odcieni lub też zupełnie szalone, w kolorach tęczy.

Ciepło nam będzie także w kożuszkach, które przyszyte zostały do kamizelek, kurtek i płaszczy. Co ciekawe, nie tylko od środka, ale również na zewnątrz jako piękna ozdoba!

Dodatkowo tej zimy rządzą ptasie pióra. Chociaż motyw ten jest znany i lubiany przez projektantów od lat, tym razem rozwija skrzydła na całego. Różnokolorowe pióra przyległy bowiem zarówno do spódnic i sukienek, jak i do bluzek czy torebek. Na pewno będą stanowiły mocno odlotowy akcent w każdej szafie!

Te i inne pomysły projektantów możesz znaleźć w najnowszej kolekcji Vangraaf – uzupełnij swoją szafę na jesień i zimę jeszcze dzisiaj!

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *