Jesienna rutyna pielęgnacyjna - jak dbać o skórę jesienią?

Jesienna rutyna pielęgnacyjna - jak dbać o skórę jesienią?

Skóra, zarówno twarzy, jak i całego ciała, wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Za to odwdzięczy się pięknym wyglądem. Lato to wymagający czas dla skóry, przede wszystkim ze względu na wzmożoną ekspozycję na promieniowanie słoneczne, a także kąpiele w zbiornikach wodnych, często ze słoną wodą, która wysusza skórę. Dlatego skóra jesienią wymaga nieco innej pielęgnacji – trzeba naprawić szkody po lecie, a także przygotować ją do zimy! O czym powinnaś pamiętać w jesiennej rutynie pielęgnacyjnej? Jakie dodatkowe zabiegi są wskazane? 

Po pierwsze: nawilżanie i łagodzenie

Im więcej czasu spędzałaś na słońcu i na kąpielach w morzu, tym większe prawdopodobieństwo, że skóra będzie przesuszona i podrażniona. Latem, gdy panują upały, często odstępujemy od nawilżania skóry: balsamy, nawet te o bardzo lekkiej konsystencji, mogą spływać po spoconej skórze, a tym samym odczuwamy dyskomfort. 

Im bardziej latem zaniedbałaś nawilżanie, tym więcej masz teraz do odrobienia. Nie przejmuj się jednak: systematyczność sprawi, że szybko nadrobisz zaległości. Wybieraj preparaty o działaniu głęboko nawilżającym i uelastyczniającym, a także zawierające składniki łagodzące. Dzięki temu zapewnisz swojej skórze prawdziwy kompres łagodzący i naprawiający mikrouszkodzenia, które – choć niewidoczne gołym okiem – istotnie wpływają na kondycję skóry. 

Po drugie: wyrównanie kolorytu i walka z przebarwieniami

Ekspozycja na słońce jest bardzo korzystna dla zdrowia i samopoczucia. Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do syntezy witaminy D w skórze! Pamiętaj jednak, że im częstsza i dłuższa ekspozycja, tym więcej możliwych skutków ubocznych. 

Jeśli na słońce wychodzisz bez zabezpieczenia skóry preparatem SPF, narażasz się nie tylko na poparzenia słoneczne, ale przyczyniasz się także do przesuszenia i podrażnienia skóry. W efekcie mogą pojawić się przebarwienia, w postaci nierównego kolorytu lub wyraźnych plam pigmentacyjnych. 

Jesień to świetny czas na to, by zająć się walką z przebarwieniami i nierównym kolorytem, zarówno jeśli to świeża sprawa, jak i problem sprzed kilku sezonów. Regularnie złuszczaj skórę i na obszary dotknięte nierównomiernym rozłożeniem się barwnika stosuj preparaty o właściwościach rozjaśniających i wyrównujących koloryt skóry. 

Po trzecie: głębokie złuszczanie!

Jesień i zima to również świetny czas na głębokie złuszczanie skóry, także kwasami. Dzięki temu, że promieniowanie słoneczne jest wówczas o wiele słabsze, skóra po zabiegach złuszczania chemicznego lub laserowego zregeneruje się szybciej, a ryzyko skutków ubocznych w postaci przebarwień pod wpływem działania słońca na obszary pozabiegowe jest zminimalizowane. 

Jeśli masz przebarwienia, nierówny koloryt skóry, blizny lub inne niedoskonałości, które najlepiej pokonać właśnie głębokim złuszczaniem lub zabiegiem laserowym, jesień i zima to najlepszy czas. Skóra zdąży się pięknie zregenerować przed nadejściem wiosny!

Im więcej uwagi przywiążesz do całorocznej pielęgnacji skóry, tym łatwiej i szybciej zapanujesz nad jej ewentualnymi niedoskonałościami, a proces regeneracji będzie szybszy i łatwiejszy. 

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *