, ,

Kosmetyki do walizki – co zabrać?

Kosmetyki do walizki – co zabrać?

Wyjeżdżając z domu, czy to na wakacje, czy też w celach służbowych, należy dobrze przemyśleć zawartość walizki – nie tylko pod kątem odzieży, ale też kosmetyków. Ze względu na ograniczone miejsce w bagażu, warto postawić tylko na najpotrzebniejsze produkty i nie zabierać ze sobą kosmetyczki wypełnionej po brzegi produktami, których używasz tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Podpowiadamy, co spakować do torby i jakie jest niezbędne minimum.

Kosmetyki do higieny

Niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżasz, zabierz ze sobą przynajmniej 3 kosmetyki do higieny (zwłaszcza, jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i korzystanie z hotelowych produktów może wywołać podrażnienia). Są nimi:
Żel do mycia ciała – wybierz produkt, który będzie nie tylko oczyszczał, ale też nawilżał Twoją skórę (np. Atoderm Gel Douche, Bioderma). Dzięki temu, jeśli balsam do ciała nie zmieści się do walizki, a Ty wyjeżdżasz na krótko, taki żel sprawi, że nie będzie towarzyszyło Ci uczucie ściągnięcia skóry.
• Szampon do włosów – jeśli na co dzień używasz różnych rodzajów szamponów, wyjeżdżając, zabierz ze sobą ten najbardziej uniwersalny (np. Nodé Fluide do częstego stosowania, Bioderma).
Płyn micelarny – ze względu na uniwersalne funkcje i łagodną formułę, polecamy np. płyn micelarny do demakijażu marki Bioderma. Ten produkt doskonale oczyszcza skórę z makijażu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, pielęgnuje i nawilża.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Nawet podczas wyjazdów, pielęgnacja jest niezwykle ważna – szczególnie pielęgnacja twarzy. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje i będziesz często wystawiać skórę na działanie promieni słonecznych, weź ze sobą krem silnie nawilżający i krem pod oczy.
Gdy wyjeżdżasz na krótko (np. na weekend) i nie będziesz się opalać, a dodatkowo weźmiesz ze sobą nawilżający żel do mycia, nic się nie stanie, jeśli zrezygnujesz z balsamu. W innym wypadku koniecznie zabierz ze sobą produkt nawilżający. Najlepiej taki o lekkiej formule, który szybko się wchłania.
W przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów możesz wyposażyć się w ulubioną odżywkę lub spray. Jeśli brakuje Ci miejsca w walizce, postaw na szampon, który ma właściwości pielęgnacyjne.

Kosmetyki w wersji mini

Doskonałym wyborem podczas podróży są kosmetyki w mini opakowaniach. Nie musisz zabierać ze sobą płynu micelarnego o pojemności 500 ml lub dużej tubki z balsamem. Istnieją produkty w opakowaniach o pojemności np. 100 ml, które zajmują niewiele miejsca w walizce. Przykładem może być płyn micelarny do oczyszczania twarzy i demakijażu Sensibio H2O (Bioderma).
Nie zapomnij też o ochronie przeciwsłonecznej! Pamiętaj o tym, aby chronić skórę twarzy i całego ciała nie tylko wtedy, gdy opalasz się na plaży w kostiumie kąpielowym, ale też przez cały dzień.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.