,

Krem pod oczy - nawilżający czy przeciwzmarszczkowy? Zobacz, czym powinien się charakteryzować dobry krem pod oczy!

Krem pod oczy - nawilżający czy przeciwzmarszczkowy? Zobacz, czym powinien się charakteryzować dobry krem pod oczy!

Krem pod oczy jest zdecydowanie takim kosmetykiem, który powinien znaleźć się na półce z kosmetykami u każdej kobiety. Prawda jest jednak taka, że dużo więcej uwagi poświęcamy na wybór odpowiedniego kremu do pielęgnacji twarzy niż tej delikatnej i niezwykle wrażliwej sfery naszego ciała. Czy możemy stosować ten sam do twarzy i pod oczy? Czy lepiej sprawdzi się produkt nawilżający czy przeciwzmarszczkowy? Podpowiadamy, jak wybrać dobry i skuteczny krem pod oczy!

Dobry krem pod oczy musi być delikatny!

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, skóra wokół naszych oczu jest najdelikatniejszym i najwrażliwszym miejscem na całym naszym ciele. W związku z tym, że jest również bardzo cienka, posiada niską odporność przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. To właśnie dlatego na jej powierzchni najszybciej pojawiają się zmarszczki, a nierzadko też dotyczy jej problem cieni czy worków pod oczami. Biorąc pod uwagę jej specyficzną charakterystykę, podczas jej codziennej pielęgnacji, musimy zadbać o dostarczenie jej takich składników, które ją nawilżą, odżywią, wzmocnią, a także ochronią nas przed szybkim starzeniem się.

Krem do twarzy nie nadaje się pod oczy

W związku z tym, że skóra pod oczami to bardzo delikatny fragment naszej twarzy, do jej pielęgnacji nie sprawdzą się kremy, które na co dzień stosujemy do twarzy. Do twarzy stosuje się zazwyczaj kremy o silniejszym składzie, który mógłby podrażnić delikatną skórę wokół oczu. Dlatego ważne jest, by posiadać oddzielny krem do twarzy oraz pod oczy, bowiem jest to gwarancja jego skuteczności oraz bezpieczeństwa dla naszej skóry.

Krem nawilżający pod oczy – dla młodych kobiet

Z kremu nawilżającego pod oczy powinny przede wszystkim korzystać kobiety w wieku 20-30 lat. Ich jeszcze młoda i elastyczna skóra ma szansę w ten sposób utrzymać odpowiedni sposób nawodnienia, a przy tym uchronić się przed szybkim starzeniem się. Warto zaznaczyć, że skóra pod oczami ma bardzo duże skłonności do przesuszania, a co za tym idzie łuszczenia się i powstawania zmarszczek, dlatego o jej właściwą kondycję powinnyśmy zadbać już w młodym wieku, gdy rzeczywisty problem starzenia się skóry jeszcze nas nie dotyczy. Pierwsze substancje przeciwzmarszczkowe powinny znaleźć się w naszym kremie w okolicy 30-35 roku życia, bowiem wtedy proces starzenia się skóry widocznie przybiera na sile.

Krem pod oczy 35+, 40+, 45+ i 50+

Wraz z wiekiem na półce z naszymi kosmetykami powinno znaleźć się miejsce na coraz silniejsze kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym oraz ujędrniającym. Powinny one nie tylko nawilżać skórę, ale też wyraźnie odżywiać, wypełniać powstałe głębokie zmarszczki i pobudzać fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Szukając odpowiedniego dla siebie kremu pod oczy, nie możemy jednak zapominać o tym, że muszą być one skuteczne w swoim działaniu, ale jednocześnie łagodne dla delikatnej skóry pod oczami. Bogatą ofertę skutecznych oraz bezpiecznych kremów pod oczy dla kobiet w wieku 35-60 lat posiada marka L’Oreal Paris. Każdy krem pod oczy L’Oreal Paris powstaje w wyniku pracy doświadczonych ekspertów kosmetologii i dermatologii, by gotowy produkt mógł spełniać potrzeby naszej skóry pod każdym względem.

Krem pod oczy 40+ – nie tylko na dzień!

Po 40. roku życia musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji twarzy i skóry wokół oczu nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. W nocy nasza skóra posiada najlepsze warunki do tego, by się regenerować i odbudowywać warstwa po warstwie, a tym samym walczyć z oznakami starzenia się skóry. Krem na noc pod oczy będzie tym samym bogatszy w odżywcze, regenerujące i ujędrniające składniki na noc, dzięki czemu nasza skóra uzyska świeży i promienny wygląd już po przebudzeniu.

Sprawdź podobny wpis: Jak wybrać najlepszy krem BB, krem CC i krem DD?

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.