,

Kriolipoliza - wszystko co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem zamrażania tłuszczu

Kriolipoliza - wszystko co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem zamrażania tłuszczu

Trudne do usunięcia fałdki tłuszczu to zmora nie tylko kobiet z nadwagą. Problem może dotyczyć również mężczyzn, a także osób szczupłych. Nie musisz godzić się na obecność tłuszczu – pokonaj go raz na zawsze dzięki zabiegowi, jakim jest kriolipoliza!

Kriolipoliza – co to jest i na czym polega?

Kriolipoliza to bardzo często wybierany zabieg odchudzający i jednocześnie modelujący sylwetkę. Zamrażanie tkanki tłuszczowej to jeden z najskuteczniejszych, a przy tym bezpiecznych sposobów na poprawę wyglądu ciała.

Brzuch, wewnętrzna strona ud, biodra, ramiona, plecy – to miejsca, z których nadmiar tłuszczu trudno usunąć za pomocą ćwiczeń i diety, a nawet masaży.

Zamrażanie tłuszczu jest możliwe dzięki specjalnemu urządzeniu, które zasysa wybrane fragmenty skóry. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na niskie temperatury, dzięki czemu się rozpadają. Zostają wchłonięte przez układ limfatyczny, a następnie są wydalane z organizmu wskutek procesów metabolicznych.

Tkanki, które nie zawierają komórek tłuszczowych, są z kolei odporne na działanie niskich temperatur. Dzięki temu zabieg kriolipolizy nie wywiera na nich negatywnych skutków.

Efekty po 1 zabiegu są zauważalne, jednak dla pełnej satysfakcji zaleca się wykonanie całego pakietu, na który składa się przynajmniej 3-5 serii.

Jeśli więc wciąż szukasz sposobu na to, jak schudnąć bez diety i ćwiczeń – zamrażanie komórek tłuszczowych wydaje się sposobem wręcz idealnym.

Jakie są efekty zabiegu kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy jest dość bezpieczny i nieinwazyjny. Wymraża tylko komórki tłuszczowe, bez ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek czy skóry.

Efekty kriolipolizy są w pełni widoczne po około 2-3 miesiącach i serii zabiegów. Komórka tłuszczowa jest trwale niszczona, dzięki czemu w danym miejscu już się nie odnowi. Jeśli jednak nie będziesz pilnować diety, pojawią się nowe skupiska, w innych miejscach. Zabieg kriolipolizy pomaga rozwiązać aktualny problem, ale nie uodparnia przed powstaniem go w innym miejscu.  

Ile zabiegów kriolipolizy trzeba wykonać dla pełnego efektu? Rezultaty, w zależności od indywidualnego przypadku, widoczne mogą być również po 1 zabiegu. Zaleca się jednak, aby wykonać serię kilku zabiegów, optymalnie – 5.

Wymrażanie tłuszczu za pomocą niskiej temperatury pozwala na szybkie wyszczuplenie i wymodelowanie problematycznych miejsc. Skóra staje się także bardziej napięta i ujędrniona.

Kriolipoliza w domu – czy to bezpieczny pomysł?

Kriolipoliza domowym sposobem? Brzmi kusząco, jednak czy wymrażanie komórek tłuszczowych w ten sposób okaże się równie skuteczne, co to w profesjonalnym gabinecie?

Choć na rynku dostępne są urządzenia do domowej kriolipolizy, z zabiegu zdecydowanie warto skorzystać w gabinecie. Profesjonalne urządzenie do kriolipolizy (Cooltech lub inne, przeznaczone do użytku profesjonalnego) bez wątpienia przyniesie lepsze efekty, zaś sam przebieg zabiegu będzie bezpieczniejszy.

Przeciwwskazania do kriolipolizy

Kriolipoliza, podobnie jak każdy inny zabieg, również nie u wszystkich powinna być zastosowana. Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu kriolipolizy to:

  • zaawansowana cukrzyca;
  • rozrusznik serca lub inne, wszczepione urządzenia medyczne;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • nadwrażliwość na niskie temperatury;
  • hipoproteinemia.

Powikłania po kriolipolizie zdarzają się bardzo rzadko, jednak mogą wystąpić. Możliwe efekty uboczne zabiegu to:

  • krótkotrwały dyskomfort w miejscu zabiegu;
  • ustępujące obrzęki miejsca zabiegowego;
  • siniaki lub rozszerzenie wrażliwych naczynek krwionośnych.

Zalecenia po zabiegu obejmują właściwie tylko unikanie masaży manualnych przez 1-2 tygodnie po wymrażaniu tłuszczu.

Kriolipoliza – czy warto? Poznaj opinie kobiet i lekarzy

Kriolipoliza brzucha, pośladków, ud i bioder to najczęściej wybierane zabiegi.

Opinie o kriolipolizie w zdecydowanej większości przypadków są pozytywne. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a także lekarze i kosmetolodzy przeprowadzający zabiegi kriolipolizy potwierdzają, że to zabieg dość bezpieczny oraz skuteczny.

Ile kosztuje zabieg zamrażania tłuszczu?

Cena zabiegu uzależniona jest od konkretnego gabinetu – przede wszystkim zaś miejscowości i rodzaju używanego sprzętu. Zwykle jest to jednak około 150-200 zł za przyłożenie głowicy. Zabiegi w pakietach są jednak trochę tańsze.

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *