Księga gości na wesele

Księga gości na wesele

Spośród wszystkich dodatków weselnych księga gości to stosunkowo nowy trend, ale cieszący się rosnącym zainteresowaniem par młodych.

Czym właściwie jest księga gości i jakie ma zadanie? Przede wszystkim to wspaniała pamiątka, która przywoła ciepłe wspomnienia nawet po wielu latach.

Księga gości – zbytek czy piękna pamiątka?

Mimo iż księga weselnych gości pojawia się na przyjęciach coraz częściej, wciąż część osób nie wie, na czym polega jej rola. Podstawowa funkcja, którą pełni na uroczystości, to zebranie życzeń dla świeżo poślubionych. Niektórzy zaproszeni mogą wpaść w konsternację, gdy do ich stołu dosiądą się świadkowie z prośbą o wpis. Szczególne zdziwienie może to wzbudzić u tych, którzy zapisali już życzenia na kartce i umieścili je w ozdobnej kopercie. Dla nich księga gości może się wydawać zbytecznym akcesorium, zawierającym te same treści, co karnet okolicznościowy. Ale księga to coś znacznie więcej. Zazwyczaj ma kilkadziesiąt stron, więc pomieści mnóstwo zapisków. W trakcie wesela zapełnią ją wymyślane na szybko wierszyki, złote rady ulubionej ciotki, zabawne anegdotki – cokolwiek, co przyjdzie biesiadnikom do głowy. Tym sposobem młodzi małżonkowie otrzymają jedyną w swoim rodzaju pamiątkę, do której dodał coś od siebie każdy gość.

Tego typu weselny dodatek częściowo pełni tę samą funkcję co życzenia w kopercie. Może jednak pobudzić kreatywność uczestników imprezy, a po latach za każdym razem wywoływać uśmiech na twarzach gospodarzy.

Księgi gości weselnych – którą wybrać?

Jedna z największych zalet księgi gości to jej unikatowe wnętrze. Zanim jednak zapełni się niepowtarzalnymi zapisami, para młoda dokonuje zakupu modelu, który pojawi się na uroczystości weselnej. Współcześnie narzeczeni mają olbrzymi wybór, począwszy od ksiąg minimalistycznych, przez klasyczne, a skończywszy na intrygujących, ze wzorem roślinnym albo w stylu glamour. Mogą zdecydować się na wersję z kartkami z ekologicznego papieru albo opcję z ekskluzywnym kredowym, lśniąco białym, matowym etc. Idealne rozwiązanie wyszukają dla siebie miłośnicy akcesoriów pozbawionych dekoracji, z prostą czcionką, niezwykle eleganckich. Wymarzony model znajdą również zwolennicy bogato zdobionych, różnobarwnych dodatków. 

Dobrym pomysłem będzie zamówienie księgi gości weselnych utrzymanej w kolorystyce motywu przewodniego. Dzięki temu wszystkie ślubne dodatki będą idealnie dopasowane do wystroju sali weselnej, a nierzadko również do barwy sukni panny młodej, designu tortu etc.

Wymarzona pamiątka z wesela

Księga gości to nie tylko cudowna pamiątka z najpiękniejszego dnia w życiu młodych. To także jeden z najwspanialszych prezentów, jakie można wręczyć małżonkom – wyrazy sympatii oraz ciepłe słowa od wszystkich uczestników uroczystości. Zakochani mogą dodatkowo wzbogacić księgę o zdjęcia z przyjęcia lub poprosić gości o przesłanie fotek zrobionych przez siebie. Tym sposobem będą mieć możliwość uzupełnienia pamiątek z wesela naturalnymi, nieraz zrobionymi z zaskoczenia zdjęciami. Zapewne wiele z tych fotografii rozbawi czy rozczuli małżonków dużo bardziej niż efekty profesjonalnej sesji zdjęciowej czy weselnego filmu.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *