Łóżeczko wielofunkcyjne dla dziecka - czy warto?

Łóżeczko wielofunkcyjne dla dziecka - czy warto?

Wybór łóżeczka dla dziecka nie jest prosty, szczególnie jeżeli nasza pociecha jest jeszcze bardzo mała. Z drugiej strony dzieci szybko rosną, w związku z czym w krótkim czasie możemy stanąć ponownie przed tym samym dylematem.

Jak się przed tym uchronić i jednocześnie lepiej wykorzystać raz kupiony mebel? Odpowiedzią na to pytanie może być łóżeczko wielofunkcyjne – proste, ale jednocześnie złożone i pozwalające na przechowywanie dodatkowych rzeczy, odpowiednie zarówno dla niemowlęcia, jak i dla nieco starszego dziecka. Czy warto więc się na nie zdecydować?

Jak działa łóżeczko wielofunkcyjne?

Łóżeczko wielofunkcyjne to mebel bardzo wygodny i praktyczny. W ramach jednej konstrukcji otrzymujemy wiele możliwości, dzięki czemu nie musimy zmieniać mebli w miarę, jak nasza pociecha rośnie. Dobrym przykładem takiego mebla może być łóżeczko klupś kompakt 3w1, które łączy w sobie posłanie dla niemowlęcia, komodę oraz sofę dla nieco starszego już dziecka. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że pozwala nam na wykorzystywanie modelu przez dłuższy czas, a także bez problemu wpasuje się nawet w stosunkowo niewielką przestrzeń. Jeżeli zdecydujemy się na białe łóżeczko wielofunkcyjne, będzie nam również łatwo dopasować je do pozostałych elementów wystroju pokoju dziecięcego.

Czy warto wybrać łóżeczko wielofunkcyjne dla dziecka?

Łóżeczko 3w1 zdecydowanie dobrze sprawdzi się na średnich i małych powierzchniach. Z drugiej strony nawet jeżeli nasza pociecha ma duży pokój, zastosowanie kompaktowych mebli pozwala na uzyskanie większej ilości przestrzeni do zabawy i – w kolejnych latach – nauki. Obecność komody zaraz obok łóżka umożliwia łatwe przechowywanie nie tylko ubrań, ale także ulubionych zabawek dziecka, dzięki czemu ma ono do nich łatwy i natychmiastowy dostęp, nawet jeżeli akurat odpoczywa. Możliwość manewrowania pomiędzy łóżeczkiem niemowlęcym a sofą dla starszej pociechy sprawia z kolei, że nie musimy zmieniać łóżka w miarę, jak nasze dziecko rośnie – oszczędzamy w ten sposób pieniądze, ale i naturę, ponieważ jesteśmy w stanie lepiej wykorzystać produkt już kupiony. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem: https://fikimiki24.pl/blog/lozeczko-3w1-czy-warto-wybrac-lozeczko-wielof.

Łóżeczko wielofunkcyjne a aranżacja dziecięcego pokoju

Łóżeczko wielofunkcyjne jest również świetną opcją, jeżeli brać pod uwagę aranżację pokoju dla dziecka. Nie zawiera ono w swoim projekcie bardzo ostrych krawędzi, w związku z czym ryzyko, że nasza pociecha przypadkiem się uderzy, jest zdecydowanie mniejsze. Sam mebel zajmuje także niewiele miejsca, dzięki czemu mamy go wystarczająco dużo na inne elementy wystroju. Warto również pamiętać o tym, że biel jest uniwersalna i będzie pasowała nam do każdego zestawu kolorystycznego, a także uczyni pokój optycznie większym – dzieje się tak dlatego, że białe elementy wystroju dobrze odbijają światło słoneczne, dając wrażenie większej przestrzeni dookoła, niż mamy do dyspozycji w rzeczywistości.

Ponieważ łóżeczko wielofunkcyjne ma gładką powierzchnię, jeżeli nasze dziecko będzie chciało, zawsze może samo upiększyć i uatrakcyjnić je wizualnie. Wystarczy trochę naklejek lub własne rysunki i prace plastyczne oraz kawałek taśmy, aby mebel całkowicie zmienił swój charakter i nabrał „pazura”. Dzięki temu nasza pociecha poczuje się bardziej komfortowo, a my zawsze będziemy w stanie łatwo usunąć dekoracje, jeżeli będzie taka potrzeba.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *