,

Magic shampoo – suchy szampon, który nie pozostawia białych śladów

Magic shampoo – suchy szampon, który nie pozostawia białych śladów

Suchy szampon to kosmetyk, który ostatnimi czasy jest hitem, na którego zakup decyduje się coraz więcej kobiet. Niestety często zdarza się, że suchy szampon zostawia nieprzyjemny zapach lub białe, drobne ślady i zamiast poprawić swój wygląd, tylko sobie szkodzimy, co skutecznie zniechęca nas do stosowania tego produktu. W tym artykule dowiesz się, czym tak naprawdę jest suchy szampon oraz czy jego użycie musi wiązać się z brzydkimi, białymi śladami na włosach.

Suchy szampon – hit drogeryjny

Zadbane i lśniące włosy to wizytówka każdej kobiety. Niestety nie zawsze mamy czas na umycie ich, musimy szybko gdzieś wyjść lub właśnie skończyłyśmy trening. Ratunkiem w takiej sytuacji jest suchy szampon, który w błyskawiczny sposób przywróci włosom ich dobrą kondycję, bez użycia wody i dodatkowych środków.

Już kilkadziesiąt lat temu kobiety stosowały różne metody, aby zmniejszyć wydzielanie sebum. Wykorzystywały w tym celu skrobię ziemniaczaną, ryżową lub kukurydzianą. Suchy szampon ma w swoim składzie przede wszystkim puder, który ma za zadanie zmniejszenie ilości sebum. Ponadto suchy szampon, dzięki swoim właściwościom, nadaje objętość włosom cienkim i przyklapniętym, co zachęca kobiety o rzadkich włosach do stosowania tego produktu.

Który szampon wybrać?

Istnieje wiele plusów stosowania suchego szamponu. Kiedy zdecydujemy się na jego zakup, stajemy przed wyborem konkretnej marki. Kryterium wyboru powinien być kolor włosów – niektóre szampony mogą go wzmocnić lub nawet rozjaśnić/przyciemnić włosy. Serię do różnych kolorów włosów wypuściła na rynek na przykład marka Batiste. Natomiast Magic Shampoo od L’Oreal Paris jest po wmasowaniu bezbarwny, dlatego można stosować dowolny jego wariant przy każdym kolorze włosów, bez obaw o biały nalot.

Jak wiadomo, włosy utrzymują zapach, toteż dobrze dobrana nuta zapachowa suchego szamponu może działać nawet jak perfumy. Wśród szamponów znajdziemy nuty zapachowe cytrusowe, kwiatowe, jak na przykład produkty Aussie, L’Biotica czy też Magic Shampoo od L’Oréal Paris.

Białe ślady na włosach – jak ich uniknąć?

Czasami zdarza się, że suchy szampon pozostawia na włosach nieestetyczne, białe ślady, a włosy są sklejone i niemiłe w dotyku. Aby temu zapobiec, należy pamiętać, żeby przed użyciem wstrząsnąć opakowaniem, a następnie spray rozpylać z odległości 20-30 cm na nasadę włosów. Niestety szampony gorszej jakości, pomimo stosowania się do tych zaleceń, nadal mogą pozostawiać na włosach nieprzyjemne efekty, które ciężko jest zlikwidować. Magic shampoo od L’Oréal Paris wychodzi naprzeciw temu problemowi. Jest niewidzialny, dzięki czemu możemy go stosować bez obaw. Jego atutem jest fakt, że mogą go używać kobiety o każdym kolorze włosów. Dodatkowo Magic Shampoo występuje w pięciu oryginalnych nutach zapachowych: Rose Tonic, Vegetal Boost, Fresh Crush, Tropical Splash oraz Sweet Fusion – każdy znajdzie zapach dostosowany do własnych preferencji.

Jak często można stosować Magic shampoo?

Magic Shampoo to bez wątpienia produkt, który każda kobieta powinna mieć w łazience, aby użyć go w odpowiednim momencie. Pamiętajmy jednak, że pomimo licznych atutów nie zastąpi nam on codziennej pielęgnacji, dlatego polecany jest do użytku w awaryjnych sytuacjach.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *