,

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje, jak dbać o brwi po zabiegu?

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje, jak dbać o brwi po zabiegu?

Brwi oraz rzęsy stanowią oprawę naszych oczu. Są swoistą ramą całej twarzy, nadają jej wyrazu, głębi, charakteru – sprawdź, jak sprawić, by Twoje brwi zawsze wyglądały nienagannie i były zadbane.

Jednym z czołowych zabiegów ostatnich miesięcy wykonywanych w salonach piękności jest makijaż permanentny brwi. Jeśli zależy Ci, aby Twoje brwi w końcu zostały ujarzmione i w końcu wyglądały symetrycznie, estetycznie i modnie zastanów się nad zabiegiem makijażu permanentnego brwi.

Makijaż permanentny brwi to kompleksowe zadbanie o oprawę Twoich oczu – to brwi są tym elementem twarzy, który dopełnia głębię oczu, sprawia, że są one wyrazistsze, a samo spojrzenie staje się czarujące i głębokie. Często jednak Panie nie są zadowolone z wyglądu swoich brwi. Najczęstsze wymieniane mankamenty, z powodu których decydują się na korektę permanentną brwi, to nadmierne wypadanie brwi lub naturalna rzadkość włosków – brwi takie wyglądają niewyraźnie, są słabo widoczne. Kolejnym powodem jest niezadowolenie spowodowane kształtem brwi – mogą być one ze swej natury proste lub wręcz asymetryczne względem siebie, zbyt blisko osadzone lub, z powodu nadmiernego nieodpowiedniego usuwania włosków pęsetą, wyglądają karykaturalnie. Poprawa kształtu brwi i ich optycznego wyglądu to nie wszystko – makijaż permanentny brwi poprawia także samopoczucie i samoocenę klientki.

O prawidłowe wykonanie makijażu permanentnego zadbają kosmetyczki z Salonu Bella Ragazza w Kielcach. Dzięki nim, wszystkie Panie będą mogły poczuć się  zadbane i piękne! Nieestetyczny wygląd brwi bywa powodem niskiej samooceny i zasłaniania się grzywkami. Makijaż permanentny to także doskonałe wyjście dla osób, które nie mają dużo czasu lub nie lubią codziennie wykonywać pełnego, perfekcyjnego makijażu. Długo utrzymujący się efekt pięknych, gęstych brwi, jest możliwy już po jednym zabiegu. Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg permanentnego makijażu brwi polega na wprowadzeniu pod skórę bezpiecznego dla skóry i organizmy pigmentu – specjalne urządzenie obsługiwane przez zawodowca pozwala na precyzyjne ruchy i otrzymanie spełniającego oczekiwania rezultatu. Pierwszym etapem zabiegu jest rysunek wstępny, który pozwala na „naszkicowanie” spersonalizowanego kształtu brwi, dopasowanego do kształtu oczu, łuku brwiowego, kształtu twarzy, a następnie, po zastosowanej maści znieczulającej, przechodzi się do wykonania głównej części zabiegu.

Efekty permanentnego makijażu utrzymują się nawet od dwóch do trzech lat. Należy mieć jednak na względzie konieczność przynajmniej jednej wizyty korygującej – dzięki której specjalistka od brwi (linergistka) będzie mogła uzupełnić barwnik lub delikatnie skorygować kształt.
Efekt zadbanych brwi to nie tylko zasługa dobrze wykonanego zabiegu jak w przypadku makijażu permanentnego w Kielcach. Dobra kondycja Twoich nowych brwi zależy także od ich pielęgnacji. Pielęgnacja wdrożona po zabiegu i dostosowanie się do zaleceń osoby wykonującej zabieg (np. chwilowe unikanie kąpieli słonecznych, solarium czy wizyt na basenie) pozwoli na długotrwałe zadowalające efekty. W pierwszych dniach po zabiegu na brwiach pojawią się małe strupki – nie należy ich zdrapywać, są one efektem prawidłowej reakcji organizmu i ich gojenie musi nastąpić samoczynnie – nie przyspieszaj go! W innym przypadku nabawisz się wyłącznie nieestetycznych blizn. Zadbaj o odpowiednie nawilżanie brwi, nakładaj na nie delikatną warstwę kremów wspomagających gojenie skóry, np. takich zawierających witaminę E. Pamiętaj o higienie, brwi myj łagodnymi preparatami jak szare mydło lub hipoalergiczne żele czy mydła wpłynie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *