, ,

Makijaż ślubny - co zrobić aby był wyjątkowy?

Makijaż ślubny - co zrobić aby był wyjątkowy?

Makijaż panny młodej jest tak samo ważnym elementem ślubnej kreacji jak suknia, buty czy biżuteria. Dobrze dobrany i starannie wykonany make-up podkreśla wizerunek, dlatego tak ważne jest dopasowanie go do całej kreacji.

Aby taki makijaż spełniał swoją rolę, czyli olśniewał, podkreślał urodę panny młodej i był trwały przez całą noc, należy odpowiednio zaplanować jego wykonanie.

Dlaczego makijaż ślubny jest tak ważny?

Ślubny make-up może dodać pannie młodej urody, być dopełnieniem kreacji i podkreślać inne elementy wizerunku. Makijaż taki musi być wykonany dobrej jakości kosmetykami, aby nie rozmazał się w czasie ślubu i wesela, ani nie wywołał reakcji alergicznej. Źle wykonany make-up, nietrwały lub niewłaściwie dobrany do typu urody czy sukni ślubnej, może zepsuć cały wygląd panny młodej, dlatego tak ważne jest jego zaplanowanie, dobranie i profesjonalne wykonanie.

Samodzielnie czy u profesjonalisty?

W celu wykonania ślubnego makijażu najlepiej udać się do profesjonalnej makijażystki, nawet, jeśli panna młoda potrafi sama się umalować. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ ślub i przygotowania do niego wiążą się zazwyczaj z dużym pośpiechem i stresem. Nawet najbardziej opanowanym kobietom mogą w tak ważnym dniu drżeć ręce, co utrudnia zrobienie makijażu.

makijaż na wesele

Makijażystka wykona ślubny make-up stosunkowo szybko, ponadto używane przez nią kosmetyki są zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Niektóre profesjonalne makijażystki oferują również wykonanie makijażu ślubnego w domu klientki, co pozwala zaoszczędzić tak ważny w tym dniu czas.

Makijaż może być oczywiście zrobiony w domu przez samą pannę młodą lub kogoś bliskiego, kto potrafi go wykonać. Jeśli make-up ma być wykonany samodzielnie, warto skorzystać z forów internetowych i porad innych kobiet, które same przygotowywały swój ślubny makijaż.

Jak się przygotować do malowania?

Gdy suknia ślubna, fryzura i dodatki są już wybrane, należy zacząć myśleć o tym, jak ma wyglądać ślubny make-up. Warto wziąć pod uwagę, że do dobrych makijażystek trzeba umówić się na wizytę nawet kilka miesięcy wcześniej. Jeśli panna młoda nie jest pewna, jak chce być umalowana w dniu ślubu, warto skorzystać z możliwości wykonania makijażu próbnego kilka dni lub tygodni przed ślubem. Pozwoli to bez pośpiechu zdecydować, który make-up jest najlepiej pasuje pannie młodej.

ślubny makijaż
Warto zauważyć, że w pierwszej kolejności układa się fryzurę, a dopiero potem robi makijaż, dlatego też przed wizytą u makijażystki, należy udać się do fryzjera. Odwrócenie tej kolejności mogłoby spowodować uszkodzenie makijażu podczas układania włosów.

Trendy w makijażu ślubnym

Moda na makijaże ślubne, tak samo jak na suknie, buty czy dodatki, zmienia się z roku na rok. W wyborze modnego makijażu na ślub mogą oczywiście pomóc makijażystki, które na co dzień śledzą ślubne trendy w makijażu. Przed wizytą w studiu makijażu warto jednak rozejrzeć się w świecie makijażu, aby wiedzieć, jaki make-up jest najodpowiedniejszy. Aktualne trendy można śledzić w czasopismach dotyczących mody, a także w internecie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

2 Responses
  1. Inspirujący wpis!

    Pozdrawiamy
    zespół
    ptakmoda.com

     

Comments are closed.