,

Manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy- czym się różnią i na jaki się zdecydować?

Manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy- czym się różnią i na jaki się zdecydować?

Piękne paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Malowanie zwykłymi emaliami (kolorowymi lub bezbarwnymi) odchodzi już do lamusa na rzecz trwalszych stylizacji. Do wyboru jest manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy. Na czym polega każda z tych metod i która będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie?

Manicure hybrydowy – na czym polega i jak go zrobić?   

Manicure hybrydowy to najpopularniejszy rodzaj stylizacji. Lakiery nakłada się podobnie, jak zwykłe. Różnice polegają na sposobie przygotowania płytki, procesie utwardzania lakieru, trwałości stylizacji i sposobie jej zdejmowania. 

Aby manicure hybrydowy prezentował się estetycznie i był trwały, płytka musi być dokładnie oczyszczona, zmatowiona i odtłuszczona. 

Na paznokieć najpierw należy nałożyć specjalną bazę, na nią lakier, a na niego – top, który zabezpieczy całość.

Każdą warstwę (baza, lakier, top) należy utwardzać w specjalnej lampie UV. 

Trwałość: do 3 tygodni

Zdejmowanie: lakiery należy rozpuścić w specjalnym zmywaczu na bazie acetonu lub zdjąć za pomocą frezarki

Dla kogo: dla osób mających osłabioną, kruchą płytkę paznokci, które chcą ją zapuścić

Czym różni się manicure żelowy od hybrydy?

Paznokcie żelowe to propozycja przede wszystkim dla posiadaczek krótkich paznokci, które lubią mieć długą płytkę. 

Jak zrobić paznokcie żelowe? Niektóre kroki pokrywają się z manicure hybrydowym. Płytka musi być oczyszczona, odtłuszczona i zmatowiona.

W odróżnieniu od manicure hybrydowego, w którym tylko nakłada się kolor, masą żelową nadaje się kształt paznokcia. Odpowiednia budowa jest istotna przede wszystkim w przypadku, gdy płytka jest przedłużana. 

Przy złej budowie paznokcie będą się łamać, a żel może odrywać się razem z naturalną płytką.  To grozi nieodwracalnymi uszkodzeniami!

Manicure żelowego nie ściąga się również zwykle do momentu, kiedy tego absolutnie wymaga, tzn. zapowietrza się i kruszy. Odrost uzupełnia się i poprawia się budowę paznokcia. 

Stylizacje można tworzyć za pomocą samego żelu (bezbarwnego, o delikatnym kolorze lub kolorowego), a także nakładać na niego hybrydę lub nawet zwykłą, zmywalną zmywaczem emalię. 

Żel, tak jak hybryda, wymaga utwardzenia w lampie.

Trwałość: kilka tygodni, odrost uzupełnia się nową masą żelową, przygotowując odpowiednio płytkę i żel na paznokciach

Zdejmowanie: żel nie rozpuszcza się, więc możliwe jest tylko mechaniczne zdjęcie – frezarką lub pilniczkiem (żel trzeba spiłować aż do naturalnej płytki)

Dla kogo: dla osób z osłabioną naturalną płytką, które chcą mieć długie paznokcie o pięknym kształcie

Jak zrobić manicure akrylowy? 

Akrylowe paznokcie to mniej popularny trend w stylizacji, jednak nadal wybierany przez wiele kobiet. 

Paznokcie akrylowe wykonuje się inną metodą. Akryl jest w formie proszku, który należy rozrobić w specjalnym płynie, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. 

Nakłada się go na paznokcie za pomocą pędzelka. Akryl, w odróżnieniu od hybrydy i żelu, nie wymaga utwardzania w lampie – zasycha samoczynnie. Osiągnięcie pełnej twardości następuje jednak dopiero po około 2 dniach. 

Trwałość: do 3 tygodni

Zdejmowanie: akryl rozpuszcza się pod wpływem acetonu (trzeba jednak użyć czystego acetonu)

Dla kogo: akryl idealnie maskuje nierówności, jest również bardzo twardy, dzięki czemu doskonale zabezpiecza paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *