,

Maseczki zdrowotne na skórę twarzy

Maseczki zdrowotne na skórę twarzy

Jeśli w ciągu całego pracowitego dnia nieustannie jesteśmy zabiegane, a nasza praca w pierwszej kolejności wymaga od nas nienagannego wyglądu, a przede wszystkim idealnego makijażu – musimy systematycznie dbać o to, by skórze na twarzy dawać możliwość zregenerowania się.

Spędzać ona może wiele godzin pod grubą warstwą makijażu, ale przecież nie możemy zapominać, że przez ten cały czas kanaliki w naszej skórze właściwie nie oddychają! Domowe zabiegi zdrowotne sprawią, że skóra przestanie być nieestetycznie ponaciągana, nabierze więcej blasku i wigoru.

Płatki na twarz każdego rodzaju

Pomóc mogą nam w odzyskaniu kondycji skóry twarzy. Okazuje się, że płatki owsiane czy kukurydziane można nie tylko jeść, ale także wykorzystywać do czynności pielęgnacyjnych.

Prostą maseczkę tworzy się z płatków z dodatkiem zimnej wody lub mleka. Powstaje z tego charakterystyczna papka, którą po rozrobieniu należy nałożyć na oczyszczoną i sucha twarz.

Maseczkę trzymamy przez około dwadzieścia minut, po czym delikatnie zmywamy wszystko wodą. Suche płatki dość trudno będą odchodzić od twarzy, dlatego trzeba to wszystko zdejmować ostrożnie.

Bakłażan plus cytryna

Maseczka z przetartego bakłażana i soku z cytryny także odżywi w znacznym stopniu naszą skórę. Witamina C zawarta w cytrynie oraz cały szereg pierwiastków z bakłażana pozwolą naszej skórze odzyskać sprężystość oraz rozjaśnić jej kolor.

Odżywiona w ten sposób skóra nie będzie potrzebowała kosztownego botoksu. Taką maseczkę dla podniesienia efektu można przygotowywać nawet kilka razy w tygodniu!

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

2 Responses
  1. ja mam kilka maseczek od floslek, najchętniej używam tych, które działają natychmiast 🙂

     
  2. Wow! Połączenie bakłażana i cytryny, jest dla mnie zaskakujące. Nigdy nie sądziłam, że może mieć to tak zbawienny wpływ na moją skórę. Na pewno skorzystam z takiej możliwości!

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *