,

Maseczki zdrowotne na skórę twarzy

Maseczki zdrowotne na skórę twarzy

Jeśli w ciągu całego pracowitego dnia nieustannie jesteśmy zabiegane, a nasza praca w pierwszej kolejności wymaga od nas nienagannego wyglądu, a przede wszystkim idealnego makijażu – musimy systematycznie dbać o to, by skórze na twarzy dawać możliwość zregenerowania się.

Spędzać ona może wiele godzin pod grubą warstwą makijażu, ale przecież nie możemy zapominać, że przez ten cały czas kanaliki w naszej skórze właściwie nie oddychają! Domowe zabiegi zdrowotne sprawią, że skóra przestanie być nieestetycznie ponaciągana, nabierze więcej blasku i wigoru.

Płatki na twarz każdego rodzaju

Pomóc mogą nam w odzyskaniu kondycji skóry twarzy. Okazuje się, że płatki owsiane czy kukurydziane można nie tylko jeść, ale także wykorzystywać do czynności pielęgnacyjnych.

Prostą maseczkę tworzy się z płatków z dodatkiem zimnej wody lub mleka. Powstaje z tego charakterystyczna papka, którą po rozrobieniu należy nałożyć na oczyszczoną i sucha twarz.

Maseczkę trzymamy przez około dwadzieścia minut, po czym delikatnie zmywamy wszystko wodą. Suche płatki dość trudno będą odchodzić od twarzy, dlatego trzeba to wszystko zdejmować ostrożnie.

Bakłażan plus cytryna

Maseczka z przetartego bakłażana i soku z cytryny także odżywi w znacznym stopniu naszą skórę. Witamina C zawarta w cytrynie oraz cały szereg pierwiastków z bakłażana pozwolą naszej skórze odzyskać sprężystość oraz rozjaśnić jej kolor.

Odżywiona w ten sposób skóra nie będzie potrzebowała kosztownego botoksu. Taką maseczkę dla podniesienia efektu można przygotowywać nawet kilka razy w tygodniu!

Maseczki zdrowotne na skórę twarzy
5 (100%) 1 vote

Wybrane dla Ciebie:

One Response
  1. ja mam kilka maseczek od floslek, najchętniej używam tych, które działają natychmiast 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *