,

Minimalistka na zakupach – ubrania, kosmetyki i perfumy

Minimalistka na zakupach – ubrania, kosmetyki i perfumy

Setki niepasujących do siebie ubrań, buty modne jeden sezon, kosmetyki, dodatki i perfumy zapełniające całe szuflady. Niepotrzebne rzeczy pochowane w każdym koncie utrudniają życie, zajmując nasz czas i energię. Czujesz, że wszystkiego dookoła jest po prostu za dużo? Spróbuj wprowadzić ideę minimalizmu – zacznij od pary dobrych, uniwersalnych spodni, wygodnych butów na co dzień i perfum pięknych w swej prostocie jak Issey Miyake.

Idea minimalizmu w kosmetyczce

Jeśli dopiero rozpoczynasz wprowadzanie minimalizmu w swoim życiu zacznij od prostych kroków. Najlepiej wybrać jeden określony, skończony zbiór rzeczy. Na pierwszy ogień przepatrz swoje kosmetyki. Wyciągnij kosmetyczkę, opróżnij pojemną szufladę w łazience, pobuszuj na dnie zapomnianej torebki. Dla większości z nas wielkość uzbieranej kupki stanowi niemałe zaskoczenie.

Na początek powyrzucaj wszystkie kosmetyki, którym skończyła się data użycia. Posprawdzaj, czy pozostałe nie zmieniły koloru, konsystencji czy zapachu. Następnie zrób ostrą selekcję. Zacznij od odłożenia kosmetyków, których używasz stale oraz tych na specjalne okazje. Dobrze przypatrz się reszcie. Czy używałaś ich w ciągu ostatniego… roku? Czy w ogóle poczujesz ich brak? Bez wyrzutów sumienia wyrzuć wszystkie nietrafione zakupy i zapomniane artykuły. Nie bój się także zostawić kosmetyk lub dwa, jeśli właśnie sobie o nich przypomniałaś i jesteś pewna, że chcesz ich nadal używać.

Chcesz iść o krok dalej? Wybieraj kosmetyki także kierując się ich wyglądem. Estetyczne, proste opakowania, które nie krzyczą z każdej półki w łazience nie będą niepotrzebne zabierać twojej energii. Jeśli nie możesz zrezygnować z jakiegoś kosmetyku w krzykliwym opakowaniu, to wyrób w sobie nawyk chowania. Dzięki temu kolorowe opakowanie nie będzie zabierać uwagi.

zakupy

Minimalistyczne perfumy Issey Miyake rodem z Japonii

Czym byłaby selekcja w kuferku z kosmetykami bez przypatrzenia się posiadanym perfumom. Wiele kobiet posiada całą artylerię flakoników nieużywanych perfum, które otrzymały w prezencie, lub kupiły skuszone promocją.

Postaw na nowoczesny minimalizm także w sferze zapachu. Idealnie nadają się do tego perfumy Issey Miyake, prosto z Japonii. Zachwycają one nie tylko minimalizmem opakowania, ale także samego zapachu. Diabeł tkwi w szczegółach. Ich wyjątkowość wynika z maksymalnego uproszczenia oraz wykorzystania wyselekcjonowanych składników. Wyjątkowy, nowoczesny zapach, podkreślający charakter i osobowość kobiety, zastąpi cały zbiór przypadkowych pachnideł.

kobieca szafa

Szafa wolna od sterty ubrań

Po treningu z kosmetykami czas na garderobę. To właśnie wypełniona do granic możliwości szafa zabiera wiele czasu, frustruje i utrudnia szykowanie się do wyjścia. Zacznij ostrą selekcję podobnie jak z kosmetykami.

Na początku odłóż ubrania, które stale nosisz. Są one pewnie najwygodniejsze, czujesz się w ich dobrze i komfortowo. Przy kolejnych zakupach kieruj się podobnym kluczem. Wybieraj tylko te rzeczy, które długo ci posłużą i pasują na wiele okazji. Z szafy usuń podczas jednej, zdecydowanej selekcji wszystkie ubrania, których nie założyłaś w ciągu ostatniego roku, te w których czujesz się źle albo nie pasują już rozmiarowo. Nie martw się, jeśli ciężko ci wyrzucać ubrania i kosmetyki. Proces ten jest najtrudniejszy na początku. Jeśli zobaczysz, ile czasu, energii i dobrego samopoczucia wynika z oczyszczonej szafy, to będzie ci łatwiej wprowadzać kolejne zmiany.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Ja to zawsze mam nieporządek w szafie, bo rano nigdy nie mogę nic znaleźć 🙂

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *