Cellulit to jeden z tych defektów, które dość trudno zakamuflować. Dotyka nie tylko tych, którzy mają nadwagę – może być problemem także szczupłych osób. Domowe sposoby, jak masaże czy wcieranie balsamów antycellulitowych w pewnym stopniu rozwiązują problem, jednak w ten sposób nigdy nie osiągniesz pełnego efektu. Na szczęście pomarańczowej skórki możesz pozbyć się niemal całkowicie dzięki skutecznym zabiegom w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Cellulit na udach, brzuchu czy biodrach nie będzie miał szans!
Jakie zabiegi na cellulit są do wyboru?
Cellulit na brzuchu czy na nogach jest trudny do usunięcia. To miejsca, w których występuje wiele tkanki tłuszczowej, co stwarza dogodne warunki do grupowania się tkanki podskórnej w grudki – czyli właśnie w cellulit.
Dieta, masaże i ruch to podstawa do tego, by utrzymać smukłą sylwetkę i gładką oraz jędrną skórę.
Jednak to tylko część profilaktyki. Jeżeli problem jest już dość zaawansowany, tj. pomarańczowa skórka jest bardzo widoczna i domowe sposoby jej redukowania nie przynoszą oczekiwanych efektów, skutecznym rozwiązaniem będą specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej.
Najpopularniejsze to:
- endermologia, czyli mechaniczny masaż podciśnieniowy;
- karboksyterapia, czyli wstrzykiwanie dwutlenku węgla w tkankę podskórną;
- mezoterapia, czyli ostrzykiwanie skóry skoncentrowanym preparatem ze składnikami aktywnymi.
Na czym dokładnie polegają te zabiegi, jakie przynoszą efekty i ile razy trzeba je powtórzyć dla pełnego efektu?
Najlepsze zabiegi na cellulit
Endermologia to zabieg polegający na wykorzystaniu podciśnienia. Nie można wykonać go w domowych warunkach. Na ciało zakłada się specjalny kostium, pod którym wytwarza się podciśnienie. To prosty i dość przyjemny sposób na to, by usprawnić krążenie krwi i przepływ limfy, dzięki czemu grudki tłuszczu szybciej się rozbijają, a toksyny są usuwane z organizmu.
Endermologia nie przyniesie jednak oczekiwanych rezultatów po 1 czy 2 zabiegach. Dla pełnego efektu zabieg trzeba powtarzać 2 razy w tygodniu. Pełna kuracja trwa około 2 miesięcy.
Karboksyterapia to bardziej inwazyjny zabieg. Polega na wstrzykiwaniu w tkankę podskórną dwutlenku węgla pod odpowiednim ciśnieniem. Zabieg ten nie tylko przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, ale także stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych. Po zabiegu karboksyterapii skóra jest wyraźnie ujędrniona i odżywiona, a cellulit dosłownie się rozpływa. Efekty zauważalne są już po 1 zabiegu, ale dla pełnych rezultatów zaleca się wykonanie 4.
Mezoterapia to zabieg stosowany także na inne obszary skóry. Również jest inwazyjny w niewielkim stopniu, podobnie jak karboksyterapia. Cellulit na nogach, pośladkach i brzuchu znika dzięki temu, że pod skórę wstrzykiwany jest koktajl substancji aktywnych o działaniu rozbijającym tłuszcz. Nakłucia na skórze na odpowiednią głębokość wykonuje się przy pomocy wałeczka z mikroigiełkami, dzięki czemu substancje aktywne wnikają w skórę, a nie pozostają na jej powierzchni.
Ile kosztuje zabieg na cellulit? W przypadku tych 3 zabiegów cena jest dość podobna: to około 200/300 zł za jeden.
Zobacz wpis: Najlepsze salony depilacji laserowej w Lublinie
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.