,

Naprawa jednego paznokcia w gabinecie kosmetycznym

Naprawa jednego paznokcia w gabinecie kosmetycznym

Zapuszczenie pięknych, długich i naturalnych paznokci wymaga wielkiej pracy i czasu. Trudno się zatem dziwić temu, że jeśli już osiągniemy oczekiwany efekt, to jesteśmy z niego wyjątkowo dumne. Niestety długie paznokcie to nie tylko plusy, ale również pewne zagrożenia.

Długie paznokcie lubią się łamać. Zazwyczaj zupełnie niespodziewanie i w najmniej odpowiednim momencie. Która z nas nie doświadczyła sytuacji, gdy specjalnie zapuszczane paznokcie złamały się na dzień przed ważną imprezą? Jak nie dopuścić do przypadkowego złamania paznokcia i co zrobić, gdy tak się już stanie? Z pomocą przychodzi manicure hybrydowy.

Kraków jest miejscem działania salonu kosmetycznego J’adore. To tutaj najczęściej przychodzą klientki z „błagalną prośbą” o naprawę jednego paznokcia. Stylistki pracujące w salonie posiadają wieloletnie doświadczenie i ogromną wprawę w wykonywaniu rekonstrukcji całej płytki lub wzmacnianiu naderwanych miejsc. Ich wieloletnia praktyka pozwala na stworzenie idealnych paznokci, łudząco podobnych do naturalnych.

kosmetyczka paznokcie

Jak wygląda naprawa paznokcia?

W przypadku delikatnego naderwania płytki można wykonać manicure hybrydowy, który pokrywa paznokieć kilkoma cienkimi warstwami żelu i w ten sposób łączy dwie oddalone od siebie części płytki. Dodatkowo wzmacnia cały paznokieć, sprawiając, że staje się on bardziej odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W innych przypadkach, gdy paznokieć został całkowicie złamany i przez to jeden palec ma wyraźnie krótszą płytkę od reszty, można wykonać zabieg odbudowujący cały paznokieć.

Rekonstrukcja paznokci – Kraków

Doświadczona kosmetyczka dobiera odpowiednią metodę rekonstrukcji do danego przypadku. Może na przykład odbudować całego paznokcia na formie za pomocą specjalnego żelu utwardzanego w lampie UV lub dobrać odpowiedni tips i dopracować go tak, by był łudząco podobny do pozostałych paznokci.

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Nawet najdłuższe paznokcie nie powinny się złamać, jeśli są zdrowe i odpowiednio pielęgnowane. Pomijając przypadki, w których dochodzi do pewnego rodzaju wypadków, czego efektem jest złamana płytka paznokcia. Wystarczy przypomnieć sobie rekordzistkę Guinessa, Panią Christine Walton z Las Vegas, która ma najdłuższe paznokcie świata, by umocnić się w przekonaniu, że długie nie musi oznaczać złamane.

Zdrowe, mocne i odpowiednio wypielęgnowane paznokcie, czyli jakie?

manicure

Paznokciom, jak i każdej innej części naszego ciała, potrzeba pewnych składników odżywczych, by były zdrowe, mocne i odporne na wszelkie zagrożenia. Mam na myśli przede wszystkim witaminy z grypy B, które znajdziemy w orzechach, soczewicy i wątrobie zwierzęcej, oraz wapń, którego głównym naturalnym źródłem jest oczywiście nabiał. Każda osoba, która narzeka na łamliwość paznokci powinna lekko zmodyfikować swoją dietę, czyli do każdego codziennego menu dołożyć po 2-3 porcje produktów spożywczych bogatych w wyżej wymienione składniki. Można dodatkowo wspomóc się odpowiednią suplementacją.

Poza zdrowym odżywianiem należy zwrócić uwagę również na sposób, w jaki obchodzimy się z naszymi paznokciami na co dzień. Czy używamy rękawiczek ochronnych podczas sprzątania? Czy po skróceniu długości płytki nożyczkami używamy pilniczka w celu wypolerowania krawędzi, co zapobiega rozdwajaniu się i łamaniu paznokci? Jakich pilników używamy? Czy szkodliwych metalowych, czy może właściwych – delikatnych papierowych? Jak często nawilżamy dłonie odżywczymi balsamami? Czy nosimy rękawiczki w zimie?

Wieloletni rozwój kosmetologii doprowadził do tego, że w dzisiejszych czasach nie musimy przejmować się złamanym paznokciem. Bez względu na to, czy sytuacja dotyczy dłoni, czy stóp. Odpowiednie techniki, preparaty i urządzenia w rękach doświadczonej kosmetyczki są jak dłuto w ręce rzeźbiarza, który nie tylko upiększa dzieło, ale przede wszystkim je tworzy.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.