,

Naturalne odżywki do włosów - co powinnaś o nich wiedzieć?

Naturalne odżywki do włosów - co powinnaś o nich wiedzieć?

W dobie dostępu do drogerii i sklepów oferujących produkty do pielęgnacji włosów konsumentki coraz częściej poszukują produktów, które będą bezpieczne dla włosów. Z tego powodu są skłonne zapłacić więcej za produkty, w których składzie nie znajdą się parabeny, silikon czy chemiczne dodatki, niekorzystnie wpływające na kondycję włosów.

Naturalne odżywki do włosów, czyli jakie?

Wielu konsumentkom naturalna odżywka do włosów kojarzy się z babcinymi metodami, jakimi dbano o włosy jeszcze kilkanaście lat temu. Część produktów, jak olej rycynowy czy miód, wykorzystywane są przez wielu producentów.

Jednak odżywki do włosów bez silikonów, mimo mody na ekologiczne i naturalne produkty, nadal są rzadko produkowane. Należy jednak zadać sobie pytanie, co oznacza określenie „naturalna odżywka do włosów”?

W przypadku produktów Swiss Image odpowiedź jest bardzo prosta – są to odżywki, w których postawiono na silnie działające składniki roślinne i naturalne. Koncentraty owocowe, olejki z pestek winogron, kompleks miodowy czy keratyna wpływają nie tylko na kondycję włosów, ale również pomagają w odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu skóry głowy. Wszystkie produkty powstały na bazie wody glacjalnej, która jest zdecydowanie łagodniejsza dla skóry głowy.

Dlaczego warto sięgnąć po produkty naturalne?

Większość szamponów i odżywek do włosów zajmuje się zwykle jednym problemem: albo przywraca kolor włosom farbowanym, albo je nawilża i odżywia, jednak rzadko kiedy dodatkowo działa korzystnie na skórę głowy. Wręcz przeciwnie – wykorzystane w tradycyjnych odżywkach parabeny i silikon nadmiernie ją wysuszają.

Kolejnym problemem wielu tradycyjnych odżywek do włosów jest forma ich aplikowania. Odżywki bez spłukiwania potrafią nadmiernie obciążać włosy, nie są również wskazane przy włosach cienkich i łamliwych.

Swiss Image stworzył innowacyjną formułę dla swoich odżywek, dzięki czemu stosuje się je bezpośrednio po myciu włosów, jednak nie ma potrzeby ich spłukiwania. W celu ułatwienia aplikowania produktu udostępniono naturalne odżywki do włosów w sprayu, dzięki czemu na włosy trafia odpowiednia i najbardziej optymalna ilość odżywczych składników, które równomiernie się rozkładają. Także w tym przypadku naturalne składniki odżywki nie wymagają spłukiwania.

Gdzie znaleźć odżywki do włosów bez silikonów?

Choć wiodącym produktem marki Swiss Image są bez wątpienia naturalne odżywki, to warto pamiętać, że kompleksowa pielęgnacja włosów oparta jest na regularnym stosowaniu odpowiednio dobranego szamponu do włosów.

Każda odżywka jest dostępna, w ramach tej samej serii produktów opartych na podobnych składnikach naturalnych, wraz z szamponem do mycia włosów. Produkty szwajcarskiej firmy Swiss Image można znaleźć w popularnych drogeriach sieciowych, m.in. w Super-Pharm czy Rossmann oraz w sklepie internetowym obsługiwanym przez tę markę.

Przy wyborze odżywek i szamponów warto zwrócić uwagę na serię produktów, bowiem szampony i odżywki szwajcarskiej marki dostępne są zarówno jako produkty z serii Basic Care, przeznaczone dla większości użytkowników, jak i z serii Advanced Care, której produkty skierowane są do użytkowników z dokładnie sprecyzowanymi problemami, związanymi z włosami lub skórą głowy.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.